kurumsal web tasarım, kurumsal web sitesi tasarımı, kurumsal web tasarım örnekleri

Kurumsal Web Tasarım

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Günümüzde internet kullanımının ihtiyaç haline dönüşmesiyle profesyonel web tasarım kurumsal firmalar arasında bir gereklilik olmuştur. İşletmeler kaliteli kurumsal web tasarımı için bu işi yapan profesyonel firmaların kurumsal web tasarım örneklerini inceleyerek istekleri doğrultusunda bir web tasarım desteği alırlar. Bu yazımızda kurumsal web siteler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Mobil uyumlu ve hızlı web siteleri

Kurumsal kimliğinize uygun, mobil uyumlu ve hızlı web siteleri 1499 TL + KDV ‘den başlayan fiyatlarla. Detaylı bilgi için formu doldur.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Firmaların ve şirketlerin vitrini sayılabilecek kurumsal web siteleri, internet üzerinden müşterinin sorularına yanıt verecek ve merakını giderecek her türlü profesyonel bilgiyi içerecek şekilde tasarlanmalıdır. İşletmenizin internet üzerindeki temsilcisi web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızdır. Web siteleri için profesyonel web tasarım desteği alınırsa beğeni ve ziyaretçi oranı yükselir.

Kurumsal Tasarlanmış Web Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal web tasarım kurumsal kimlik olarak tarif edilebilir. Web tasarım kurumsal işletmelerin saygınlığını gösterebilecek nitelikte olmalıdır. Bu yüzden tasarım ve yazılım unsuru ön plana çıkar. Web tasarım firmaları kurumsal şirketler için web tasarım yapacağı zaman, o şirketin kurumsal kimliğini, vizyonunu, hizmetlerini, logosunu, işleyişini ayrıntılı bir biçimde değerlendirdikten sonra web tasarım kısmına geçmelidir. Web tasarım hizmetleri veren web tasarım ajansları müşterinin isteklerine göre belirtilen süre içerisinde kurumsal web tasarımlarını yapar.

Kurumsal web tasarım süresince dikkat edilmesi gereken unsurları maddeler halinde sıraladık.

Web Tasarım Firmasının Tanınması

Web tasarım kurumsal bir işletmenin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle web tasarımına başlanmadan önce çalışma yapılacak firmanın iyice tanınması gerekmektedir. Firmanın duruşunun nasıl olduğu, hangi alanlarda ne tür çalışmalar yaptığı öğrenilmelidir. Daha önce yapılmış olan web tasarım örneklerini ayrıntılı bir biçimde incelemeli, çalışmanın başlangıcında yol çizerek netlik kazandırmalıdır. Ön araştırma ve değerlendirmelerin sonucunda yapılan çalışma daha kaliteli ve doğru olacaktır. Web tasarımıyla firmanın kurumsal kimliği uyuşmalıdır.

Web Sitesinin Yazılımı

Bir web sitesinin kurumsal tasarımını yaparken yazılımına dikkat etmek gerekir. Web sitesindeki eklerin sorunsuz çalışması için öncesinde kontroller yapılmalıdır. Sitenin kötü kodlanmış olması pek çok noktada olumsuz etki gösterir. İyi kodlanmış bir web sitesi, hızlı açılması ve temiz ara yüzüyle ön planda kalır. Bu durumda web tasarım ve web yazılım hizmeti veren doğru ajanslarla çalışmak kurumsal kimliğinizin zedelenmesine engel olacaktır.

Sadelik ve Anlaşılırlık

Web tasarım hizmeti veren ajanslarla çalışıldığında firmanızın istekleri doğrultusunda çalışmalar yapılacağı için sadelik ve anlaşılırlık açısından şanslı olacaksınız demektir. 

Kurumsal web siteniz ziyaretçilerin gözünü yormayacak aynı zamanda ilgisini de çekecek şekilde tasarlanmalıdır. Sitenin tasarımı sade ve anlaşılır olmalıdır. Renk seçimi de bu noktada dikkat gerektiren unsurlar arasındadır. İlgi dağıtacak, çok renkli bir tasarım tercih edilmemelidir. Gri ve beyaz alan kullanımı profesyonel biçimde kullanılmalı ve detayların etkileyici olmasına özen gösterilmelidir. İçerikler net, istenen unsurlar kolayca bulunabilmeli ve kullanıcıları yönlendirmelidir. Bir mağazaya girerken önce vitrine bakıldığını düşünürsek, web sitesi de firmanın vitrini sayılır. Bu yüzden ilk izlenim önemlidir ve sadelik bandında olabildiğince çekici unsurlar ön plana çıkarılmalıdır. Web tasarım, kurumsal işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilebilir. 

Hedef Kitle

Kurumsal web tasarımı yapılacak olan firmanın hedef kitlesinin belirlenmesi o sitenin daha iyi bir biçimde tasarlanmasını sağlar. Örneğin online satış veya eğitim yapan bir firmanın web sitesi ürünlere ve verilecek eğitimin adına dikkat çekebilecek bir tasarıma sahipken, bir yazılım firması daha net, sade, anlaşılır bir tasarıma sahip olacaktır. Aynı zamanda arama motoru optimizasyonu SEO ve Google Adwords eklentisi olan web yazılımlarının kullanılması web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda gözükmesini sağlayacak; potansiyel müşteriler de ziyaret edecektir. 

Kurumsal Dil

Kurumsal web sitelerde en uygun dil resmi ve sade bir dil kullanımıdır. Yazılan içeriklerde noktalama ve yazımın doğru, cümlelerin açık, net ve ziyaretçiyi firma ile iletişime geçirecek nitelikte olması gerekir. Bu yüzden web tasarım hizmetleri içerisinde içerik uzmanı barındıran web tasarım ajanslarını seçmekte yarar vardır. Kurumsal web tasarım örnekleri inceleyerek kullanılan dil hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Özgün İçerik

Kurumsal web sitenizdeki içeriklerin özgün ve doğru olması gerekmektedir. Kopya içerik üretmek itibarınızı zedeler ve müşterilerin güvenini sarsar. Bu nedenle doğru bilgi ve özgün içerik kurumsal bir web sitesinin gerekliliklerindendir.

Responsive (Mobil Uyumlu) Tasarım

Web sitelerine çeşitli internet sağlayan cihazlardan girmek mümkün olduğu için yapılan web tasarımın da bu cihazların hepsiyle uyumlu olması gerekir. Responsive yani mobil uyumlu web tasarımı, giriş yapılan her cihaza uygun tasarlanmış olur. Profesyonel bir web tasarım ajansı web sitenizi başta tablet, notebook, akıllı telefon olmak üzere her boyuta uyumlu hale getirir. Bu özellik web sitenizin arama motorlarında sizi ön plana çıkarmasını sağlar. Ayrıca mobil cihazların internete girişte en çok tercih edilen cihazlar olduğunu unutmayın.

Gelişmiş Yönetim Paneli

Yeni kurumsal sayfaların kolay bir şekilde oluşturulabilmesi, sayfa düzenlemelerinin rahatça yapılabilmesi, sayfalar arası geçişlerin hızlı olması kurumsal web tasarımda oldukça önemli bir unsurdur. Gelişmiş yönetim panelinin kurumsal bir web sayfasında oluşturulması kalite sağlayacaktır.

Giriş Sayfası / Ana Sayfa ya da Landing Page

Giriş sayfası müşteriye ilk izlenimi vereceği için olabildiğince sade ve anlaşılır olmalıdır. Firmanızın tanıtımı, yaptığınız kampanyalar, duyurular net bir biçimde belirtilmeli ve ana sayfada bulunmalıdır. Menüler kullanıcıların ilgisini çekebilecek boyutta ve kolaylıkla ulaşabilecekleri bir biçimde olmalıdır. Kurumsal web sitesi tasarımına sahip web sitelerinin olmazsa olmazlarından sayabileceğimiz bir bölüm de “hakkımızda, misyon ve vizyon, ekip çalışanları, iletişim bilgileri, Google haritalar bilgileri” kısmıdır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar firmanız ile ilgili gerekli bütün bilgilere kolayca ulaşabilmelidir. Hakkımızda kısmında özgün, net ve anlaşılır bir dille anlatım yapılmalı; ziyaretçiler bu yazıyı okuduktan sonra akıllarında ne iş yapıldığına dair soru işareti kalmamalıdır. Aynı zamanda firmanızın logosu sizin itibarınızı belirler. Bu sebeple logonuz, yaptığınız işle birebir uyumlu ve etkileyici olmalıdır.

Sayfanızda iletişim bilgilerinin doğruluğu ve güncelliği önemli noktalardan bir tanesidir. Sizinle iletişime geçmek isteyen ziyaretçiler, iletişim bilgilerine bakarak bilgi edineceklerdir. Harita bilgisiyle entegre bir şekilde net iletişim bilgileri bulunmalıdır. Kurumun web sitesi, iş başvurusunda bulunacaklar, rakipler, müşteriler ve potansiyel müşteriler düşünülerek hazırlanmalıdır.

Kurumsal web tasarım örneklerine bakarak firmaların giriş sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım konusunda araştırma yaptıktan sonra sorularınıza yanıtlar bulabileceğiniz pek çok platform var. Tasarımın nasıl olması gerektiği, fiyatının ne kadar olduğu ve kaça kadar yükseldiği bilgilerine ulaşmanız mümkün. Eğer web tasarım konusunda uzman kişiler ile çalışırsanız fiyat bandının çok yüksek olmadığını görebilirsiniz. Bir web sitesinin tasarım fiyatlarını etkileyen tasarım özgünlüğü, panel şekli, işlev, gelişmiş panel ve benzeri pek çok unsur vardır. Bu sebeple bazı web tasarımlar minimal bir rakamla sonlandırılırken bazıları ise daha yüksektir. Kısacası web tasarım fiyatı belirlenirken, web tasarım ajansı müşterinin isteklerini dinleyerek ona uygun bir tasarım planı çıkartır ve fiyatı sunar.

İyi bir web tasarımına daha kısa sürede sahip olmak isteyen firmalar ise hazır temaları tercih edebilirler. İsterseniz hazır tema örneklerini inceleyerek kendi web sitenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Web tasarım ajansları hazır web tasarım şablonlarıyla da talepleriniz doğrultusunda hizmet vermektedirler.

Fakat özel olarak hazırlanmış web tasarımın hazır web tasarıma göre artıları daha fazladır. Hazır WordPress temalarda çoğu ayar hazır gelirken, müşterinin isteğine göre hazırlanan web tasarımlarının temiz ve kaliteli kodlanması web yazılım ve web tasarım ajanslarının elindedir. Aynı zamanda arama motorlarının, SEO’nun dostu ve kullanıcının deneyiminin ön planda olmasıyla firmaya göre hazırlanan web tasarım daha avantajlı olacaktır.

Kurumsal Web Tasarım Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Web tasarım kurumsal işletmeler için işleyişe başlamadan önce, web tasarım ajansı tasarımını yapacak müşteriye fikir edinmesi açısından kendi örneklerinden gösterebilir. Tasarımı yapacak ajansın referanslar veya çalışmalarımız sayfaları kontrol edilerek, yapılan kurumsal web tasarım örnekleri incelenmelidir.

kurumsal web tasarım, kurumsal web tasarım örnekleri
kurumsal web tasarım, kurumsal web tasarım örnekleri

Peki, kurumsal web tasarım örnekleri nasıl olmalıdır?

Firmalar arasında genellikle tercih edilen tasarım kurumsal web sitesidir. Kurumsal kimlik, logo ve kurumsal değerleriyle uyuşabilen bir altyapı oluşturularak tasarım yapılır. Kurum için hazırlanan web sitesinde hedef kitle, ziyaretçi bölümü, iş başvurusu, iletişim, hakkımızda gibi kısımlar kesinlikle bulunmalıdır.

Tasarlanan bir web sitesinde kurumsal işletmeler için olması gereken unsurları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kurumsal İçerikler
  • Hakkımızda
  • Vizyon ve Misyon
  • Ürünler 
  • Ürün Detayları
  • İletişim / Adres Bilgileri / Harita
  • İletişim Formları (Bize Ulaşın)
  • İş Başvurusu
  • Faaliyet Alanları

Kaliteli bir kurumsal web sitesi tasarımı için yapılması gerekenler yukarıdaki yazımızda mevcuttur.

Kurumsal çalışmalarımız için, Sosyal Rehberlik, Huzurevi Fiyatları gibi müşterilerimizin web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Mobil uyumlu ve hızlı web siteleri

Kurumsal kimliğinize uygun, mobil uyumlu ve hızlı web siteleri 1499 TL + KDV ‘den başlayan fiyatlarla. Detaylı bilgi için formu doldur.

Bültenimize abone olarak içeriklerden ilk siz haberdar olun.

Yayınladığımız içeriklerden ilk siz haberdar olmak için e posta bültenimize abone olun.

Son eklenen yazılar