Uzman ekibimizi yakından tanıyın.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun. Dijital pazarlama uzmanlarımız sizinle iletişime geçecekler.

web tasarım ajansı, web tasarım ajansı fiyatları
dijital pazarlama uzmanı, dijital pazarlama danışmanı, dijital pazarlama ajansı, Brandaft dijital ajans

Dijital Pazarlama Uzmanı

Teknolojinin ilerlemesi, internet erişiminin kolaylaşması ve arama motorları tarafından sağlanan bilgilerin kesinliğinin artması ile birlikte geleneksel medya kanallarından çok daha verimli bir pazarlama sektörü oluştu. “Dijital Pazarlama Sektörü” olarak tanımlanan bu sektör işletmenin hedef kitlesine ulaşmasında ve ürünlerini dijital dünyadaki olası müşterilerine tanıtmasında büyük kolaylıklar sağladı. Nitekim internet ortamındaki rekabet, doğru dijital stratejiyi geliştirmenin ve hedef kitleyle istenilen iletişimi kurabilmenin göründüğü kadar kolay olmadığını gösterdi.

Web sitelerinde SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) stratejilerinin oluşturulması, belirlenen anahtar kelimede popülerliğin artırılması, Google Analytics, Search Console ve Adwords hesaplarının uyumluluk içinde çalıştırılması, e-ticaret web sitesinin tasarımları, ilgili sektörü takip etmek adına yapılması gerekenler ve daha birçoğu dijital pazarlama uzmanlarının önemini ortaya koydu. 

Dijital pazarlama danışmanlığı sayesinde web sitesi yönetiminin önemini kavrayan ve dijital pazarlamada yapılması gerekenleri içselleştiren firmalar yükselmeye devam ederken, reklam ve pazarlama maliyetlerini düşürümeyen ve yaptığı işte dijitalin önemini benimseyemeyen işletmeler dijital dünyadan silinmeye mahkum oldular.

Dijital Pazarlama Nedir?

Bir firmanın, şirketin ve kurumun ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak amacıyla yürüttüğü dijital faaliyetlerin bütünü “Dijital Pazarlama” olarak adlandırılmaktadır. Facebook, Instagram, Twitter, Google Adwords, Linkedin veya işletmenin var olmak istediği diğer dijital ortamlardaki reklamların yönetim ve tasarımı, e-posta pazarlaması, sosyal medya ve içerik pazarlaması gibi birçok yöntem dijital pazarlama faaliyetlerine örnek olarak gösterilebilmektedir.

Neden Dijital Pazarlama?

Dijital pazarlamanın sağladığı en önemli faydalardan biri internet dünyasının küçük işletmelere rekabet edebilme şansı vermesidir. Doğru stratejilerin oluşturulması ve hedef kitleyle uygun iletişimin kurulması halinde küçük işletmeler kaynakları az olsa bile başarıya yakalayabilmektedirler. Küçük işletmelerin yanı sıra büyük şirketler de dijital pazarlamayı kullanarak pazarlama maliyetlerini azaltabilmekte ve böylelikle daha geniş kitlelelere ulaşabilmektedirler.
dijital pazarlama uzmanı, dijital pazarlama danışmanı, dijital pazarlama ajansı, Brandaft dijital ajans

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması hedeflenen kitleye ulaşmak, ilgi çekici olmak ve değer elde etmek adına çeşitli içeriklerin yaratılmasıdır. Oluşturulan içeriklerde kullanılan dilin, renklerin ve markanın diğer hesaplarında paylaşılan içeriklerin tutarlı ve hedef kitleye uygun olarak seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Web sayfaları ve bloglar, grafikler, podcastler, videolar ve kitaplar içerik pazarlamasında sıkça kullanılan araçlardandır.

Sosyal Medya Pazarlaması

Dijital mecralar markanın oluşumu, ürün ve hizmetlerin tanıtımı veya web sitesi trafiğininin artırılması adına büyük faydalar sağlamaktadır. Sosyal medya hesaplarının bu bağlamda optimize edilere kullanılması ile sosyal medya pazarlaması gerçekleştirilir. Sosyal medya hesapları mevcut ve olası müşterilerle hızlı bir şekilde iletişim kurabilmek ve geri dönüşlerin analizini yapabilmek açısından önemli olmaktadır.

E-Posta Pazarlaması

Potansiyel müşterilere ulaşmak, yeni ilişkiler geliştirmek, ürün ve hizmetlerin tanıtımı yapmak amacıyla e-postaların kullanılması “E-posta Pazarlaması” olarak adlandırılmaktadır. İlgili maillerde işletme ile ilgili güncellemeler, yenilikler ve promosyonların yanı sıra ürün bültenleri de paylaşılabilmektedir. E-postalar marka bilinilirliğini artırmak ve hedef kitleyi bilgilendirmek amacıyla da kullanılmaktadır. Nitekim gönderilen maillerin bazı durumlarda müşterileri rahatsız edebileceği akıllardan çıkarılmamalıdır.

Reklam Yönetimi

Dijital reklamcılık Google Adwords, Instagram, Twitter, Facebook, arama motorları ve diğer çevrimiçi mecralarda markanın, ürünün veya hizmetin tanıtım aktivitelerinin gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir. Geniş kitlelere ulaşmak ve satışları artırmak kullanılan dijital medya reklamları hem hedef kitleye en kısa yoldan ulaşılması hem de reklam maliyetlerinin düşürülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Online PR

PR (Public Relations) halkla ilişkiler olarak dilimize çevrilmektedir. Online PR ise işletmenin veya markanın dijital ortamlarda hedef kitleyle kurduğu ilişkiyi temsil etmektedir. Sosyal medya hesaplarında, web sitesinde veya bloglarda işletmenin insanlar üzerinde yarattığı etki ve oluşturduğu etki satışlar üzerinde doğrudan etkili olmakta ve kar oranlarını etkilemektedir.

SEO

SEO (Search Engine Optimization) olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu Google, Yandex, Bing, Yahoo, Baidu ve benzeri arama motorlarında, internet sitesinin aldığı trafiğin kalitesini ve miktarını artırılması için yapılan işlemlerdir. Seçilen anahtar kelimelerin aldığı trafik, siteler arası linklerin kalitesi ve sayısı, web sitesinde içerikler arasındaki bağlantılar ve hatta seçilen başlıkların uzunluğu bile ilgili sayfanın arama motorunda aldığı sıralamaları etkilemektedir.

Dijital pazarlama uzmanı ekibimizden yardım alın.

DİJİTAL PAZARLAMA STRATEJİSİ

İyi bir pazarlama stratejisi oluşturmanın ilk adımı mevcut ürüne veya hizmete göre doğru hedef kitlenin seçilmesidir. Mevcut strateji hedef kitlenin yaşına, yaşam stiline, mesleğine, ekonomik durumuna ve mevcut verilere göre şekillendirilmelidir. İşletmenin hedefleri saptandıktan sonra kullanılacak dijital araçlar belirlenmelidir.
Bu araçlar belirlenirken firmanın sahip olduğu kaynaklar iyi bir şekilde analiz edilmeli ve bulunulan sektöre, hedeflere ve hedef kitleye göre optimizasyon yapılarak maksimum verim elde edilmelidir. Aşağıdaki bölümde sıralanan örneklerde dijital pazarlama stratejisi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken önemli konular açıklanmıştır.

Brandaft dijital ajansla tanışın!

Dijital Pazarlama Uzmanı Ekibimiz

Hedef kitlenin ve pazarların belirlenmesinde, marka imajının oluşumunda, reklam kampanyalarının düzenlenmesinde ve işletmenin dijital dünyadaki tüm varlıklarının gelişiminden sorumlu olan kişiler dijital pazarlama uzmanı olarak adlandırılmaktadır. SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu), SEM (Search Engine Marketing – Arama Motoru Pazarlaması), PPC (Pay-Per-Click – Tıklama Başına Ödeme) stratejileri dijital medya ve pazarlama uzmanları tarafından oluşturularak işletmenin mevcut bütçeden en iyi değeri elde etmesi sağlanır.

İşletmenin dijital araçları ve teknolojileri en efektif şekilde kullanması ve gerekli dijital stratejileri oluşturması konusunda tavsiyeler veren uzmanlar dijital pazarlama danışmanı olarak adlandırılmaktadır. Mevcut stratejilerin geliştirilmesi, hedef kitleye uygun iş modellerinin oluşturulması, rakip ve rekabet analizlerinin yapılması, pazarlama bütçelerinin optimize edilmesi gibi birçok konuda değerli öneriler sunmak dijital danışmanların diğer görevleri arasındadır.

Dijital Hizmetlerimizden Yararlanın.

Yaptığımız işleri beğeninize sunmanın, kendimizi tanıtmanın en iyi yolu olduğunu biliyoruz.  Dijital pazarlama, google reklamları, seo ve web tasarımı gibi süreçlerini yönettiğimiz müşterilerimizden sadece birkaçı.

dijital pazarlama, dijital pazarlama blogu, dijital pazarlama danışmanlığı, dijital ajans

Dijital Pazarlama

Dijital reklamlar, dijital pazarlamanın vazgeçilmezidir.  Planlanan bütçe dahilinde, web sitenizin ya da sosyal medya hesabınızın üst sıralarda listelenmesini sağlar. Google Ads ya da instagram, facebook üzerinden verilen reklamlar dijital reklamlardır. Doğru planlanmış dijital reklamlar web sitenize ve sosyal medya hesaplarınıza ziyaretçi sağlayarak gelirinizi arttırabilir.
Arama motoru optimizasyonu, seo danışmanlığı dijital stratejinin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Seo danışmanlığı hizmetimizden dijital sözleşmeyle faydalanabilirsiniz. Seo danışmanlık hizmeti

SEO

Arama motoru optimizasyonu ya da SEO web siteniz üzerinden yeni müşterilere ulaşmak ve bilinirliğinizi arttırma amaçlı yapılan teknik çalışmalardır. Sektörünüze ait anahtar kelime ve konuları belirlenir ve bunlar üzerinde teknik çalışmalar yapılır. Bilinirliğiniz ve görünürlüğünüzün artışı gelirinize olumlu yönde etki eder.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal Medya

Radyoların yerini alan televizyon ve ardından televizyonun pabucunu dama atan internet. Yeni nesil dünyada sosyal medya kanalları hedef kitlenizle iletişime geçtiğiniz uğrak yerlerden biridir. Doğru seçilmiş sosyal medya ajansı sosyal medya hesaplarınıza prestij kazandırarak gelirinizi arttırmaya yardımcı olur.

wordpress hosting, wordpress hosting nedir, wordpress hosting paketleri, web hosting, wordpress hosting fiması

Mobil Uygulama

Son sanayi devriminden sonra dijital dünya ve mobil uygulama büyük bir sektör haline geldi. Hemen her girişimci fikrini mobil uygulama yaparak hayata geçirmek istiyor. Hayatımızı kolaylaştıracak parlak fikrinize mobil uygulama yaparak can verebiliriz.

Web projelerinize ya da markanıza uygun mobil uyumlu web tasarımlarımızla fark yaratın. Hızlı çalışan kullanıcı dostu web sitenizin ziyaretçi sayısı artarak gelirinize olumlu yönde etki edecektir. Kurumsal web tasarım çalışmalarımıza göz atın. web tasarımı, web tasarım, web sitesi tasarımıdijital pazarlama, dijital pazarlama blogu, dijital pazarlama danışmanlığı, dijital ajans

Web Tasarımı

Web projelerinize ya da markanıza uygun mobil uyumlu web tasarımlarımızla fark yaratın. Hızlı çalışan kullanıcı dostu web sitenizin ziyaretçi sayısı artarak gelirinize olumlu yönde etki edecektir. Kurumsal web tasarım çalışmalarımıza göz atın.

E ticaret siteleri için web sitesinin tasarımı, kullanım kolaylığı ve erişilebilirliği önemlidir. Dijital strateji, dijital pazarlama teknikleri ve arama motoru opitimizasyonu çalışmalarıyla müşterilerinize kolayca ulaşabilir, rekolarınızı her ay yenileyebilirsiniz. e ticaret web sitesi tasarımı, e ticaret web sitesi, web sitesi tasarımı, web tasarım

E-Ticaret Çözümleri

E ticaret siteleri için web sitesinin tasarımı, kullanım kolaylığı ve erişilebilirliği önemlidir. Dijital strateji, dijital pazarlama teknikleri ve arama motoru opitimizasyonu çalışmalarıyla müşterilerinize kolayca ulaşabilir, rekolarınızı her ay yenileyebilirsiniz.

Dijital Pazarlama hakkında yardıma mı ihtiyacınız var?

Dijital pazarlama uzmanlarımızla iletişime geçerek, dijital pazarlama stratejisi hakkında detaylı bilgi alın.
dijital pazarlama uzmanı, dijital pazarlama danışmanı, dijital pazarlama ajansı, Brandaft dijital ajans