SEO danışmanlık hizmeti ile organik ziyaretçi sayısını artırın.

Seo danışmanlık hizmeti internetin hayatımızda vazgeçilmez bir yer almasından sonra bilinir hale geldi.  Site hızı, anahtar kelime görünürlüğü gibi konuların ele alındığı görünürlük ve bilinirlik artışı amacıyla yapılan çalışmalarıdır.  Arama motoru optimizasyonu, dijital pazarlama stratejisinin önemli bir parçasıdır.

Seo danışmanlık hizmeti, Seo danışmanlık, dijital pazarlama, Brandaft dijital ajans

Anahtar kelimeleri alt başlıklarda inceleyin.

Seo danışmanlık hizmetinde anahtar kelimelerin önemi büyük. Hedef kitleyi ilgilendiren ve işinizi açıkça anlatan anahtar kelimeleri tercih etmek web sitelerinin Google görünürlüğünü doğrudan etkiler. Anahtar kelimelerinizi alt başlıklar halinde incelemek içeriğinizin okuma kolaylığını arttırarak kullanıcının sayfada kalma süresini uzatır. Daha uzun süre sayfada kalan ziyaretçinin, ziyaretini satın almayla sonuçlandırma olasılığı oldukça yüksektir.

Anahtar kelime seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur da seçeceğiniz kelime öbeğinin rekabet oranıdır. Rekabet oranı yüksek kelimeler seçmek, başlangıçta  süreci olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle seo danışmanı bu kelimeleri titiz bir araştırma sonucunda belirlemelidir. Anahtar kelimeleri kullanarak üretilen özgün ve kaliteli içerik web sitenizin organik trafiğini arttırır. Artan trafik yükselecek dönüşüm oranının da habercisidir.

İçeriklerinizi hazırlarken kullandığınız anahtar kelimelerin dağılımı ve kullanım yoğunluğu aynı şekilde organik görüntüleme performansınızı etkileyecektir. Rastgele ya da art arda dizilmiş anahtar kelimeler Google tarafından spam olarak değerlendirilir ve çeşitli cezalara maruz kalırlar. Bu cezalar genellikle sıralama düşürme ya da Google dizininden çıkartılma gibi etkisi büyük ve telafisi oldukça zor cezalardır.

İlgili İçerik : Anahtar kelime araştırması nasıl yapılır?

Google analytics'ten gelen veriler ışığında seo danışmanlığı ajansı insiyatif alarak dijital stratejinizi belirler.

Google Analytics ile içeriklerinizin ziyaretçilerinize uygunluğunu test edin.

Google Analytics, web sitenize gelen trafiği eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlayan ücretsiz bir seo aracıdır. Analytics, ziyaretçilerin davranışları, demografik bilgileri ve satın alma alışkanlıkları gibi birçok detaylı bilgiye ulaşmanızı sağlar. Bu bilgiler ışığınza hazırlanan içerikler ziyaretçilerinizin ilgisini daha çok çekebilir. Google Analytics hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Google search console, görünür olduğunuz anahtar kelimelere ve web sitenizle alakalı verilere ulaşacağınız ücretsiz bir araçtır.

Google Search Console : İçeriklerinizin performansını takip edin.

Google Search Console, Google’ın webmasterlara (web sitesi sahipleri) sunduğu ücretsiz bir performans takip aracıdır. Ücretsiz kullanılan bu seo aracı sayesinde, listelendiğiniz anahtar kelimeleri tespit edebilir, içeriğinizin gösterdiği performansı analiz edebilirsiniz.Google search console hakkında hazırladığımız kapsamlı rehberi butona basarak inceleyebilirsiniz.
SEO danışmanlığı ile içerik pazarlamanızı geliştirerek, ziyaretçilerinize ürününüz ya da hizmetiniz hakkında bilgi verin.

Seo danışmanlığı ile
içeriklerinizi hedef kitlenizle buluşturun.

İçerik hazırlamak organik trafik sağlamanın en önemli yoludur. Hazırlanan içeriği arama motoru dostu haline getirerek web sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. Seo danışmanlık hizmetiyle içerik pazarlamanızı güçlendirin.

Backlink kavramını öğrenerek, SEO sürecine katkıda bulunun.

Bir siteden diğerine verilen linklere backlink adı verilir. Backlink kavramı arama motoru optimizasyonu çalışmalarının çok önemli bir ayağıdır. Ürettiğiniz içeriklere, başka sitelerden verilen linkler web sitenize gelen ziyaretçi sayınızı ve sitenizin otorite puanını arttırır. Otorite puanının artışı çeşitli anahtar kelimelerde sıralamalarınızı olumlu yönde etkiler.

Backlinklerin doğal kazanılması ve sitenizin içeriğine yakın bir başka siteden gelmesi istenen bir durumdur. Backlink kazanmak uzun ve zahmetli bir süreç olsa da doğru yönetildiğinde muhteşem sonuçlar verebiliyor.

SEO danışmanlık hizmetinde sosyal medyanın önemi unutulmamalıdır.

Sosyal medya kanallarınız da SEO çalışmalarının bir parçası.

Konuyu işleyişimizde sözün dönüp dolaştığı yer hep içerik olacaktır. SEO çalışmaları tam olarak içerikle alakalı olmasa da üretilen içeriğin kalitesi büyük bir öneme sahiptir. İçeriklerinizin ilginçliği ve kalitesi sosyal medya kullanıcılarının sitenize ziyaret olasılığını arttırır. Sosyal medya kanalları üzerinden alacağınız ( reklamlar hariç ) trafik organik ziyaretçi olarak değerlendirilir. Organik ziyaretçilerin çokluğu, Google tarafından olumlu değerlendirilir ve anahtar kelimelerde aldığınız sıralamalar artar. Ne kadar ziyaretçi o kadar popülerlik!
On page ve off page seo, belki de bu işe başlamanız gereken en temel kurallardır.

On Page ve Off Page
SEO kurallarına özen gösterin.

Dilimize site içi ve site dışı seo çalışmaları olarak geçen on page ve off page belki de arama motoru optimizasyonun en temel gerekliliklerindendir. Anahtar kelime bölümünde değindiğimiz alt başlık ve anahtar kelime yoğunluğu site içi seo çalışmalarını ilgilendirirken, Google sonuçlarında çıkan başlık ve açıklamalarınız site dışı seo çalışmalarının ilgi alanıdır. On page ve off page seo kuralları seo danışmanlık hizmetinde ele alınan en temel konulardan biridir.

Kullanıcıların rahat gezintisi ve arama motorları için site haritası oluşturun.

Site haritaları, kullanıcılar için navigasyon özelliği taşır. Basitçe ayrılmış kategoriler, içeriklerinize erişim kolaylığı sağlar. Tıpkı kullanıcılar gibi arama motoru robotları da sitenizin navigasyonu olan site haritasına ihtiyaç duyar. Arama motoru robotları, site haritaları sayesinde sitenizde olan bütün içerikleri tarayarak arama motoru dizinine ekler.

SEO çalışmalarınızı destekleyecek etkili araçları edinin.

Her seo danışmanının kullanmaktan keyif aldığı bir çok seo aracı vardır. Bunlardan bazıları ücretsiz kullanım olanağı tanırken bazıları da kısmen ücretsiz versiyonlar üretiyor. Yine de ücretli ya da ücretsiz birçok seo eklentisi ya da seo aracı halen kullanılıyor.

Rehberimizi okuyarak dijital pazarlama stratejinizi oluşturun.

Dijital strateji, iş performansını iyileştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanır. Markanın ya da kuruluşun, teknoloji ile yeni rekabet fırsatları yaratmak için gideceği yönü ve bu değişiklikleri gerçekleştirmek için gereksinim duyduğu teknikleri dijital strateji belirler.

SEO eklentileri kullanarak ayarlarınızı yapın.

Meta title ve meta açıklamalar gibi on page ve off page seo ayarlarınızı yapacağınız birçok seo eklentisi mevcut. Her ne kadar alternatif çok olsa da biz yine de en iyi wordpress seo eklentileri başlağından da ayrıca inceleyebileceğiniz, Yoast ve Rank Math eklentilerini seçtik.

Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı sürümü olan Yoast seo eklentisi diğer eklentilerden daha köklü bir geçmişe sahip. Ücretsiz versiyonunda meta title, meta açıklama gibi en temel özellikler kullanılıyor. Ücretli versiyonu bunların yanına ek olarak yönlendirme ve sosyal medya kanallarındaki görünümleri de özelleştirme fırsatı tanıyor. Eğer aynı yazıyı birden fazla anahtar kelimeye optimize etmek istiyorsanız ücretli sürümü tercih etmeniz gerekebilir zira ücretsiz sürüm sadece bir anahtar kelimeyi kabul ediyor.
Yoast SEO eklentisini detaylı olarak incelediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Rank Math, henüz sektörde yeni olsa da birçok kullanıcı tarafından oldukça güzel olarak değerlendiriliyor. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu eklenti wordpress sitesini baştan sonra tarayarak ilişkili yazılar arasında linklemeyi en iyi şekilde yapmanıza olanak tanıyor. Aynı zamanda Yoast SEO eklentisinde de olduğu gibi site içi ve site dışı ayarlarınızı yapabilmeniz de mümkün. Rank Math seo eklentisini detaylı olarak incelediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Semrush, sitenizi seo çalışmalarında a dan z ye destekleyen ücretli bir araçtır. Anahtar kelime listeleri hazırlayabilir, belirlediğiniz kelimelerin rekabet zorluğuna ve aylık trafik sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Semrush veritabanı Google arama sonuçları ile birbirine yakın çalışır. Bu bakımdan Semrush verilerinin tamamen güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Semrush, web sitenizin çeşitli teknik sorunlarını içeren periyodik raporlar da hazırlıyor. Her seo danışmanının semrush kullanmaktan keyif aldığını söylemek yanlış olmaz.

11 Adımda Semrush Kullanımı adlı makalemizi okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rank Math, henüz sektörde yeni olsa da birçok kullanıcı tarafından oldukça güzel olarak değerlendiriliyor. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu eklenti wordpress sitesini baştan sonra tarayarak ilişkili yazılar arasında linklemeyi en iyi şekilde yapmanıza olanak tanıyor. Aynı zamanda Yoast SEO eklentisinde de olduğu gibi site içi ve site dışı ayarlarınızı yapabilmeniz de mümkün. Rank Math seo eklentisini detaylı olarak incelediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretli SEO performans takip araçları

Google Search Console ve Analytics gibi servisler çok spesifik ve kullanışlı bilgiler verse de zaman zaman farklı seo araçlarına da ihtiyaç duymak mümkün. Özellikle anahtar kelime araştırması ve rakip analizi yaparken kullanacağınız seo araçları vakitten tasarruf etmenizi sağlar.

Ücretsiz SEO Analizi

SEO analizi, web sitenizin SEO kriterlerine uygunluğunu, web sitelerin arama motorundaki ortalama konumu, rakip analizi gibi dijital stratejinizi güçlendirecek kapsamlı çalışmalardır. Sadece kısıtlı süreliğine, web sitenizin genel durumunu ve rakipleriniz hakkında bilgi içeren seo analiz raporu tamamen ücretsiz. Raporunuz sadece 3 gün içinde teslim edilecektir. Son gün 30 Eylül 2020!

Site hızı ve tasarımının SEO’ya etkisi

Kullanıcıların bir web sitesine bağlanmak için harcadıkları süre ortalama 3 saniyedir. Üç saniyeden fazla olan bağlantılarda ziyaretçilerin %80’lik bir kısmı siteyi terk ediyor. SEO literatüründe bounce rate başlığı adı altında incelenen bu durum sitenizden hemen çıkma oranı anlamına gelir. Arama motorları, hemen çıkma oranının yüksek olduğu sitelerin içeriğini kalitesiz olarak nitelendirerek otorite puanını düşürür.
wordpress hosting, wordpress hosting nedir, wordpress hosting paketleri, web hosting, wordpress hosting fiması, Web sitenizin hızlı çalışması Pagerank değerini arttırarak seo çalışmalarında başarılı olmanızı sağlar.

Site hızını etkileyecek faktörler

Web tasarım sırasında kullanılan elementler, fotoğrafların boyutları ve javascript kodları ( özellikle gereksiz ve kullanılmayanlar ) web sitenizin hızını etkileyen başlıca faktörlerdir. Web tasarımının temiz ve gereksiz ağırlıklardan arındırılması site hızı üzerinde yapılacak bir çalışma olabilir. Hatta mevcut site iflah olmayacak kadar kötü bir durumda ise seo danışmanının vereceği karara göre yeniden tasarlanması gerekebilir.
Kullanıcı deneyimi gün geçtikte önem kazanıyor. SEO danışmanlığı, kullanıcı deneyiminizi arttırmanız için size tüyolar verecektir.

AMP, Mobil Uyum ve SEO ilişkisi

Özellikle son yıllarda kullanıcı deneyimini büyük ön plana alan arama motorları sitenizin amp ( accelerated mobile pages) versiyonuna ya da mobil versiyonuna büyük önem verir. Web sitenizin amp ya da mobil uyumlu web tasarıma sahip olması kullanıcı deneyimini olumlu etkileyeceğinden arama motorları tarafından olmazsa olmaz şartlar arasına alınmıştır.

Responsive web tasarımı ile ziyaretçilerinize iyi bir deneyim yaşatın.

İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil kullanıcılar olduğundan mobil uyumlu web tasarım sahibi olmak önem kazanıyor. Ziyaretçilerinize en iyi deneyimi sunmak dönüşüm oranlarınızı pozitif yönde etkiler.

Kullanıcı deneyiminin önem kazanmasıyla mobil uyumlu olmayan web siteleri kullanıcılar tarafından kullanılmamakta.

Dijital Hizmetlerimizden Yararlanın.

Dijital dünyada, ihtiyacınız olan her adımda yanınızdayız. Brandaft markalaşma sürecinizi, dijital pazarlama stratejileri ve tasarım ekibiyle profesyonelce yönetir.

dijital pazarlama, dijital pazarlama blogu, dijital pazarlama danışmanlığı, dijital ajans

Dijital Reklam
Yönetimi

Dijital reklamlar, dijital pazarlamanın vazgeçilmezidir.  Planlanan bütçe dahilinde, web sitenizin ya da sosyal medya hesabınızın üst sıralarda listelenmesini sağlar. Google Ads ya da instagram, facebook üzerinden verilen reklamlar dijital reklamlardır. Doğru planlanmış dijital reklamlar web sitenize ve sosyal medya hesaplarınıza ziyaretçi sağlayarak gelirinizi arttırabilir.
Arama motoru optimizasyonu, seo danışmanlığı dijital stratejinin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Seo danışmanlığı hizmetimizden dijital sözleşmeyle faydalanabilirsiniz. Seo danışmanlık hizmeti

SEO Danışmanlık Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu ya da SEO web siteniz üzerinden yeni müşterilere ulaşmak ve bilinirliğinizi arttırma amaçlı yapılan teknik çalışmalardır. Sektörünüze ait anahtar kelime ve konuları belirlenir ve bunlar üzerinde teknik çalışmalar yapılır. Bilinirliğiniz ve görünürlüğünüzün artışı gelirinize olumlu yönde etki eder. SEO danışmanlığı yapılan bu çalışmaların bütününe denir.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal Medya
Yönetimi ve Pazarlaması

Radyoların yerini alan televizyon ve ardından televizyonun pabucunu dama atan internet. Yeni nesil dünyada sosyal medya kanalları hedef kitlenizle iletişime geçtiğiniz uğrak yerlerden biridir. Doğru seçilmiş sosyal medya ajansı sosyal medya hesaplarınıza prestij kazandırarak gelirinizi arttırmaya yardımcı olur.

wordpress hosting, wordpress hosting nedir, wordpress hosting paketleri, web hosting, wordpress hosting fiması

WordPress Hosting

Popüler içerik yönetimi WordPress tabanlı web sitenizi barındıracağınız hızlı ve uygun wordpress hosting, Turhost iş birliğiyle Brandaft’ta! WordPress siteniz için, yüksek performans sahibi wordpress hosting hizmetinden yararlanın.
Web projelerinize ya da markanıza uygun mobil uyumlu web tasarımlarımızla fark yaratın. Hızlı çalışan kullanıcı dostu web sitenizin ziyaretçi sayısı artarak gelirinize olumlu yönde etki edecektir. Kurumsal web tasarım çalışmalarımıza göz atın. web tasarımı, web tasarım, web sitesi tasarımıdijital pazarlama, dijital pazarlama blogu, dijital pazarlama danışmanlığı, dijital ajans

Web Tasarım

Web projelerinize ya da markanıza uygun mobil uyumlu web tasarımlarımızla fark yaratın. Hızlı çalışan kullanıcı dostu web sitenizin ziyaretçi sayısı artarak gelirinize olumlu yönde etki edecektir. Kurumsal web tasarım çalışmalarımıza göz atın.

E ticaret siteleri için web sitesinin tasarımı, kullanım kolaylığı ve erişilebilirliği önemlidir. Dijital strateji, dijital pazarlama teknikleri ve arama motoru opitimizasyonu çalışmalarıyla müşterilerinize kolayca ulaşabilir, rekolarınızı her ay yenileyebilirsiniz. e ticaret web sitesi tasarımı, e ticaret web sitesi, web sitesi tasarımı, web tasarım

E-Ticaret Çözümleri

E ticaret siteleri için web sitesinin tasarımı, kullanım kolaylığı ve erişilebilirliği önemlidir. Dijital strateji, dijital pazarlama teknikleri ve arama motoru opitimizasyonu çalışmalarıyla müşterilerinize kolayca ulaşabilir, rekolarınızı her ay yenileyebilirsiniz.

Dijital Ajans Çözüm Ortaklarımız

Brandaft Dijital Ajans
Dijital Pazarlama Blogu

seo ajansı, istanbul seo ajansı, ankara seo ajansı, bursa seo ajansı, izmir seo ajansı
SEO

SEO Ajansı Tercihinizi Doğru Yapın!

SEO Ajansı, web sitelerinin organik trafiğini ve dönüşüm oranını artırmak üzere çalışmalar yapan firmalardır. Size özel kurgulanmış bir dijital strateji kapsamında, arama motoru optimizasyonu çalışmalarınız Brandaft Dijital Ajans tarafından profesyonelce yürütülür. Marka bilinirliğini artırmak ve doğru hedef kitleye ulaşmanızda arama motoru optimizasyonu çalışmalarının rolü oldukça önemlidir.

seo stratejisi, brandaft dijital ajans
SEO

SEO Stratejisi Nasıl Olmalıdır?

Online varlığınızın uzun soluklu olması ve dijital bilinirliğinizin arttırma yollarından en önemlisi doğru kurgulanmış bir stratejiye sahip olmaktır. Sürekli gelişen bu ortamda bilinirliğini artırmak için SEO stratejisine sahip olmak gerekir. Bunun için araştırma yapıp bir plan dâhilinde hareket etmek çok daha yararlı olacaktır. SEO stratejisi kurgularken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızda ele aldık.

dijital strateji, dijital strateji nedir, brandaft dijital ajans
Dijital Pazarlama

Dijital Strateji Nedir?

Dijital strateji, iş performansını iyileştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanır. Markanın ya da kuruluşun, teknoloji ile yeni rekabet fırsatları yaratmak için gideceği yönü ve bu değişiklikleri gerçekleştirmek için gereksinim duyduğu teknikleri dijital strateji belirler.

e posta pazarlama, e posta pazarlaması, e posta pazarlama araçları
Dijital Pazarlama

E posta pazarlama, E posta pazarlama araçları

Hemen hemen internetle tanıştığımız günlerden beri bilinen bir haberleşme aracı olan e posta günümüze gelene kadar sürekli gelişti. Dijital pazarlamanın bir kolu olmasının yanında bu gelişimiyle beraber reklam ve pazarlamanın içinde de kendini gösterdi. E posta pazarlama nedir, e posta pazarlama araçları nelerdir, e posta pazarlama nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını e posta pazarlama örnekleri ile destekleyerek bu yazımızda bulabilirsiniz.

seo çalışması, seo çalışmaları, dijital ajans, seo çalışması ücretleri
SEO

Seo Çalışması : Sık Sorulan Sorular

Seo çalışması sırasında karşılaşılan ve en sık sorulan soruları derledik. Yazımızı okuyarak popüler sorunların cevapları ve çözümler hakkında bilgi edinin.

semrush, semrush kullanımı, semrush nedir
SEO

11 Adımda SEMrush Kullanımı

SEMrush; markanızın ya da müşterilerinizin çevrimiçi görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak, rakiplerini analiz etmek ve pazarlama faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler edinmek için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. ebay, Quora, booking.com gibi büyük uluslararası markalar da SEMrush’ı tercih ediyor.

semantik seo, semantik kelime, semantik kelimeler, semantik seo nedir
SEO

Semantik kelimeler SEO açısından önemli mi?

İnternetin yaramaz çocuğu Google, son yıllarda kullanıcı niyetini anlamaya yönelik çalışmalarla semantik seo kavramını hayatımıza soktu. Semantik kelime olarak anlambilimi olarak dilimize geçmiştir. Semantik seo, içeriğin benzer anlama gelen kelimelerle zenginleştirilerek, içeriğin arama motoru tarafından üst sıralarda listelenmesini sağlar.

anahtar kelime araştırması nasıl yapılır, anahtar kelime analizi, anahtar kelime planlayıcı
SEO

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Bu içeriğimizde anahtar kelime nedir, anahtar kelime araştırması nasıl yapılır, bunu yaparken hangi anahtar kelime araçları kullanılır bunlardan bahsedeceğiz.

dijital ajans hizmetleri, dijital ajans fiyatları, dijital ajans ne yapar, dijital medya ajansı
Dijital Pazarlama

Dijital Ajans Hizmetleri

Dijital dünyadaki marka bilirnirliğinizi, dijital pazarlama stratejileri ve itibar yönetimiyle hedef kitleye tanıtan kurumlara dijital ajans denir. Dijital Ajans hizmetleri, dijital dünyadaki hemen operasyondan sorumludur. Dijital reklamlar, web sitesi tasarım ve yazılım, arama motoru optimizasyonu gibi çalışmalarla dijital strateji oluşturulur ve hedef kitleye yönelik planlanır.