Sosyal medya ajansı mı arıyorsunuz?

Portföyünü genişletmek, bilinilirliğini artırmak ve markasını tanıtmak isteyen işletmelerin dijital ortamdaki varlıklarını yöneten ajanslara “Sosyal Medya Ajansı” adı verilir. Sosyal medya ajansları ulaşmak istediğiniz hedef kitleye göre reklam kampanyaları düzenleyerek markanızın sosyal medyada tanınmasına yardımcı olur. sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar, sosyal medya reklam ajansı

sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal medya yönetiminden dijital pazarlama stratejilerinin belirlenmesine, arama motoru sıralamalarının yükseltilmesinden sosyal medya danışmanlığına, marka kimliğinin oluşturulmasından web sitelerinin tasarımına kadar birçok farklı konuda şirketlere yardımcı olan sosyal medya ajansı, geleneksel medyaya üstünlük kurarak markanızı en verimli yollarla üst seviyelere taşır. Sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar gibi sorulara verilecek en güzel cevap bu olabilir.

Brandaft dijital ajans olarak, web tasarımı, grafik tasarımı, sosyal medya yönetimi ve reklam yönetimi alanlarında uzman ekiplerimizle sosyal medya hesaplarınızın kalitesini güvence altına almak ve sosyal medya reklamlarınızın doğru kitlelere ulaştığından emin olmak adına çalışıyoruz. Sosyal medya reklam ajansı ya da dijital ajans olarak faaliyet gösteren firmamız hedef kitleye en kolay yolla ulaşılması için bilimsel tekniklere dayalı çalışmalar yürütür.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sosyal medya ajansı şirketlerin, küçük veya büyük işletmelerin, kişilerin ve medya fenomenlerinin dijital ortamlardaki bütün varlıklarını koordineli bir şekilde yöneten, pazarlama stratejilerini oluşturan ve işletmenin ihtiyaçlarına çözüm önerileri hazırlayan yeni nesil medya ajansıdır. İşletmelerin faaliyet gösterdiği alanlarda yayıncılık işlemlerini yürüten sosyal medya ajansları popüler içerikleri araştırarak ve analiz ederek bilinilirliğin olabilecek en iyi şekilde artırılmasını hedefler.

Hazırlanan içeriklerin takvimini oluşturmak, hangi saatlerde ne tarz içeriklerin paylaşılacağına karar vermek ve sosyal medya hesaplarının denetimini yürütmek dijital ajansların diğer görevleri arasındadır. İnternet ortamındaki profillerin oluşturulması, sosyal medya politikasının işletmenin bulunduğu sektöre uygun bir şekilde hazırlanması ve müşteri ilişkilerinin sürekliliği marka imajı açısından büyük önem taşımakta ve işletmeler bu nedenle sosyal medya ajanslarına ihtiyaç duymaktadır. sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar, sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı

Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Çağımızın gelişen ve hızla değişen teknolojisiyle geleneksel medya ajanslarının yerini sosyal medya ajansları almıştır. Dolayısıyla sektöre ve internet platformlarına yabancı olan insanların aklına “Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?” sorusu gelebilmektedir. Sosyal medya ajansları işletmelerin Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram gibi dijital mecralardaki hesaplarının yönetiminden sorumludur.

Sosyal ağlarda, Google Adwords hesaplarında ve diğer tanıtım mecralarında mevcut bütçeyle mümkün olan en fazla kişiye ve doğru hedef kitleye ulaşılmasını sağlayan ajanslar aynı zamanda bu ağlarda paylaşılacak ve ilgili sektördeki kitlenin ilgisini çekecek içeriklerin oluşturulmasını sağlar. Dijital ajansların işletmelere sağladığı bir başka fayda ise internet ortamındaki marka imajının korunmasıdır. Sosyal ağlardaki olumlu ve olumsuz yorumların anında tespit edilerek markanın aksiyon alması ve harekete geçmesi online itibar açısından önemli olmaktadır.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal Medya Hesaplarının Yönetimi

Sosyal ağlardaki hesapların yönetimi farklı disiplinlerin bir arada ve uyumlu bir şekilde çalışabilmesini gerektirmektedir. İşletmenin sosyal ortamlarda paylaşacağı içeriklerin dili, sektörle ilgisi, web sitesinin tasarımı, paylaşımlarda kullanılacak görsellerin seçimi, reklam bütçelerinin optimizasyonu, maliyetleri düşürmek ve verimi artırmak adına web aplikasyonlarının kullanımı, kısacası işletmenin internet ortamında aldığı nefesten attığı adıma kadar bütün faaliyetlerin tutarlı bir şekilde yürütülmesi kaliteli yönetim bir vizyonun şartlarını oluşturmaktadır. Kalitenin bir bütün olduğu anlayışıyla hareket eden Brandaft, markanıza değer katmak ve işletmenizi geniş kitlelere tanıtmak adına sosyal medya hesaplarınızın yönetimini titizlikle yürütmektedir.

Sosyal medya yönetiminde yardıma mı ihtiyacınız var?

Brandaft dijital ajans olarak, web tasarımı, grafik tasarımı, sosyal medya yönetimi ve reklam yönetimi alanlarında uzman ekiplerimizle sosyal medya hesaplarınızın kalitesini güvence altına almak ve sosyal medya reklamlarınızın doğru kitlelere ulaştığından emin olmak adına çalışıyoruz. Sosyal medya reklam ajansı ya da dijital ajans olarak faaliyet gösteren firmamız hedef kitleye en kolay yolla ulaşılması için bilimsel tekniklere dayalı çalışmalar yürütür.

sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar

Sosyal Medya Reklam Ajansı

Sosyal medya reklamları belirlenen hedef kitleye ulaşmak adına dijital platformlarda ücretli kampanyaların yürütüldüğü online reklamlardır. Markayı tanıtmak, dijital trafiği yükseltmek veya satışları artırmak amacıyla çeşitli reklam kampanyaları düzenlenebilmektedir. Nitekim kampanyalar düzenlenirken dikkat edilmesi gereken birden fazla ayrıntı vardır. Kullanılan platformun işletmenin sektörüne uygunluğu, oluşturulan içeriğin tasarımı ve ilgi çekiciliği, belirlenen hedef kitlenin uygunluğu ve hatta reklamın paylaşıldığı saatler olmak üzere birçok detay reklamın kalitesini ve dolayısıyla karlılık oranlarını etkilemektedir.

Örneğin; B2B ( Şirketten şirkete ) iş modeline sahip bir işletmenin Twitter yerine Linkedn’de varlık göstermesi, hedef kitlenin gençlerden oluşması halinde daha renkli ve canlı tasarımlar kullanılması veya rekabetin yüksek olduğu kelimelerin ve saatlerin optimize edilmesi hem daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlayacak hem de satışlardaki verimliliği artıracaktır. Sosyal medya reklam ajansı ilgili düzenlemeleri gerçekleştirirek işletmelerin mevcut bütçelerinden en yüksek geri dönüşü almasını sağlamaktadır.

Çağımızın yeni medyası haline gelen dijital platformlarda hedef kitlenin ilgisini çekebilmek adına kaliteli ve özgün içerik oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Orjinal olmayan içerikleri kullanan firmalar zaman içinde müşterilerinin güvenini kaybetmekte ve dijital ortamdan silinmeye mahkum olmaktadırlar. Post adı verilen sosyal medya paylaşımlarının görsel tasarımları, içerik metninin hedef kitleye ve dil bilgisi kurallarına uygunluğu, hangi sıklıkla nasıl paylaşılacakları ve kullanılan platforma göre üslup seçimi sosyal medya içerik yönetiminin diğer incelikleri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Markaların veya işletmelerin online platformlarda potansiyel müşterilerine veya diğer firmalara karşı oluşturduğu algı “Online İtibar” olarak tanımlanmaktadır. Firma hakkındaki pozitif yorumların vurgulanması, mevcut veya potansiyel müşteri ve takipçi görüşlerinin dikkate alınması online itibarı artıran en önemli faktörlerden olmaktadır. Firmalar, marka hakkındaki olumsuz görüşleri değerlendirmeye alarak eksik yönlerini fark edebilmekte ve nasıl hareket edeceklerini belirleyebilmektedirler. “İtibarı elde etmek uzun seneler ister ama bir günde de kaybedilebilir.” sözünden hareketle kriz anlarını yönetmek ve hatta kriz çıkmadan gerekli aksiyonları almak marka imajını ve işletmeyi korumak açısından hayati önem taşımaktadır.

Dijital strateji, iş performansını iyileştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanır. Markanın ya da kuruluşun, teknoloji ile yeni rekabet fırsatları yaratmak için gideceği yönü ve bu değişiklikleri gerçekleştirmek için gereksinim duyduğu teknikleri dijital strateji belirler.

Brandaft bir web tasarım ve dijital reklam ajansıdır. Görünüşünüz ve bilinirliğiniz bizim için önemli. Dijital stratejinizi geliştirerek, sizi gereksiz harcamalardan kurtarıyor ve yeni nesil tekniklerle dönüşüm oranınızı arttıracak çözümler üretiyoruz. Dijital ajans anlaşmasıyla firmanıza ait bir dijital pazarlama birimi oluşturabilirsiniz. sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Dijital stratejinizi oluşturun.

Brandft bir web tasarım ve dijital reklam ajansıdır. Görünüşünüz ve bilinirliğiniz bizim için önemli. Dijital stratejinizi geliştirerek, sizi gereksiz harcamalardan kurtarıyor ve yeni nesil tekniklerle dönüşüm oranınızı arttıracak çözümler üretiyoruz. Dijital ajans anlaşmasıyla firmanıza ait bir dijital pazarlama birimi oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medyada Rakip ve Rekabet Analizleri

Rakip analizi işletmelerin faaliyet gösterdiği alandaki mevcut rakiplerin ürün, satış ve pazarlama yöntemlerinin incelenerek duruma uygun bir strateji oluşturulmasıdır. Örneğin firmanın satış yaptığı ürün veya verdiği hizmet rakiplerine göre herhangi bir farklılık göstermiyor ve bütçesi rakiplerine göre çok daha düşük kalıyorsa o alanda faaliyet göstermek, işletmeler için zaman ve para kaybına neden olabilmektedir.

Sosyal medya reklamlarının rekabet fazla olduğu ürün veya kelimeler üzerinde yoğunlaştırılması maliyetleri artırmakta ve istenilen sonuçlara ulaşılamamasına sebebiyet vermektektedir.. Tüm bu nedenlerle işletmeler rakip ve rekabet analizlerini doğru ve gerçeğe en uygun şekilde yaparak riskleri en aza indirmelidir.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar

Sosyal Medya Raporlama

Sosyal medya hesaplarına yönelik yapılan bütün planlamalar, reklam düzenlemeleri ve içerik tasarımları istenildiği gibi gerçekleştirilse bile başarıya ulaşılıp ulaşılamadığını raporlar belirlemektedir. Sosyal medya hesaplarının analizi, verilerin işlenmesi ve analizler sonucunda oluşturulan raporlar işletmeye ve marka yöneticilerine neyin çalıştığını, neyin çalışmadığını, hangi bölgelerde işlem yapılmasını gerektiğini göstererek mevcut stratejinin doğru veya eksik kısımlarını göstermektedir. Analiz sonuçlarına göre hareket eden firmalar hangi içeriğin ve tutumun daha iyi performans gösterdiğini anlayarak başarıya kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Dijital Hizmetlerimizden Yararlanın.

Yaptığımız işleri beğeninize sunmanın, kendimizi tanıtmanın en iyi yolu olduğunu biliyoruz.  Dijital pazarlama, google reklamları, seo ve web tasarımı gibi süreçlerini yönettiğimiz müşterilerimizden sadece birkaçı.

dijital pazarlama, dijital pazarlama blogu, dijital pazarlama danışmanlığı, dijital ajans

Dijital Pazarlama
Danışmanlığı

Dijital reklamlar, dijital pazarlamanın vazgeçilmezidir.  Planlanan bütçe dahilinde, web sitenizin ya da sosyal medya hesabınızın üst sıralarda listelenmesini sağlar. Google Ads ya da instagram, facebook üzerinden verilen reklamlar dijital reklamlardır. Doğru planlanmış dijital reklamlar web sitenize ve sosyal medya hesaplarınıza ziyaretçi sağlayarak gelirinizi arttırabilir.
Arama motoru optimizasyonu, seo danışmanlığı dijital stratejinin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Seo danışmanlığı hizmetimizden dijital sözleşmeyle faydalanabilirsiniz. Seo danışmanlık hizmeti

SEO Danışmanlığı
Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu ya da SEO web siteniz üzerinden yeni müşterilere ulaşmak ve bilinirliğinizi arttırma amaçlı yapılan teknik çalışmalardır. Sektörünüze ait anahtar kelime ve konuları belirlenir ve bunlar üzerinde teknik çalışmalar yapılır. Bilinirliğiniz ve görünürlüğünüzün artışı gelirinize olumlu yönde etki eder.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal Medya
Yönetimi ve Pazarlaması

Radyoların yerini alan televizyon ve ardından televizyonun pabucunu dama atan internet. Yeni nesil dünyada sosyal medya kanalları hedef kitlenizle iletişime geçtiğiniz uğrak yerlerden biridir. Doğru seçilmiş sosyal medya ajansı sosyal medya hesaplarınıza prestij kazandırarak gelirinizi arttırmaya yardımcı olur.

wordpress hosting, wordpress hosting nedir, wordpress hosting paketleri, web hosting, wordpress hosting fiması

WordPress Hosting

Popüler içerik yönetimi WordPress tabanlı web sitenizi barındıracağınız hızlı ve uygun wordpress hosting, Turhost iş birliğiyle Brandaft’ta! WordPress siteniz için, yüksek performans sahibi wordpress hosting hizmetinden yararlanın.
Web projelerinize ya da markanıza uygun mobil uyumlu web tasarımlarımızla fark yaratın. Hızlı çalışan kullanıcı dostu web sitenizin ziyaretçi sayısı artarak gelirinize olumlu yönde etki edecektir. Kurumsal web tasarım çalışmalarımıza göz atın. web tasarımı, web tasarım, web sitesi tasarımıdijital pazarlama, dijital pazarlama blogu, dijital pazarlama danışmanlığı, dijital ajans

Web Tasarımı

Web projelerinize ya da markanıza uygun mobil uyumlu web tasarımlarımızla fark yaratın. Hızlı çalışan kullanıcı dostu web sitenizin ziyaretçi sayısı artarak gelirinize olumlu yönde etki edecektir. Kurumsal web tasarım çalışmalarımıza göz atın.

E ticaret siteleri için web sitesinin tasarımı, kullanım kolaylığı ve erişilebilirliği önemlidir. Dijital strateji, dijital pazarlama teknikleri ve arama motoru opitimizasyonu çalışmalarıyla müşterilerinize kolayca ulaşabilir, rekolarınızı her ay yenileyebilirsiniz. e ticaret web sitesi tasarımı, e ticaret web sitesi, web sitesi tasarımı, web tasarım

E-Ticaret Çözümleri

E ticaret siteleri için web sitesinin tasarımı, kullanım kolaylığı ve erişilebilirliği önemlidir. Dijital strateji, dijital pazarlama teknikleri ve arama motoru opitimizasyonu çalışmalarıyla müşterilerinize kolayca ulaşabilir, rekolarınızı her ay yenileyebilirsiniz.
Kullanıcı deneyiminin önem kazanmasıyla mobil uyumlu olmayan web siteleri kullanıcılar tarafından kullanılmamakta.

Responsive web tasarımı ile ziyaretçilerinize iyi bir deneyim yaşatın.

İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil kullanıcılar olduğundan mobil uyumlu web tasarım sahibi olmak önem kazanıyor. Ziyaretçilerinize en iyi deneyimi sunmak dönüşüm oranlarınızı pozitif yönde etkiler.

Referanslarımız

Yaptığımız işleri beğeninize sunmanın, kendimizi tanıtmanın en iyi yolu olduğunu biliyoruz.  Dijital pazarlama, google reklamları, seo ve web tasarımı gibi süreçlerini yönettiğimiz müşterilerimizden sadece birkaçı. 

Shoarma Cafe

Shoarma Cafe, İstanbul Ataşehir’de faaliyet gösteren bir fast food restoranıdır. Web sitesi tasarımı, Google Adwords, sosyal medya gibi alanlarda yardımcı olduk. Ataşehir’de yiyecekle ilgili yapılan birçok aramada istanbulshoarma.com web sitesiyle ilk sayfada sıralamalar aldık. Yemeksepeti üzerindeki reklamları ve kurumsal görünüme dair çalışmalar yaptık.

Sosyal Rehberlik

Sosyal Rehberlik sağlık ve hizmet sektöründe hizmet veren bir kuruluştur. Bu projede, kurumun web tasarımını yeniledik, link ve dijital stratejiyi gözden geçirdik. İlgili konularda seo uyumlu içerikler üretip teknik takiplerini yaptık. Yapılan seo çalışmalarıyla organik trafiği %300 oranında arttırdık. Google Adwords ve sosyal medya üzerinde birden çok başarılı kampanyaya imza attık.

SS Hair Clinic

SS Hair Clinic, İstanbul ve Krasnador’da şubeleri olan bir saçım ekim kliniğidir. Yaptığımız Google Adwords, Facebook ve Instagram reklam kampanyalarıyla klinik tanıtımını gerçekleştirdik. Yaptığımız web tasarımıyla, site üzerinden gelen ziyaretçilerin randevu alabileceği bir sitem oluşturarak yaptığımız kampanyalarla dönüşüm oranlarını maksimuma çektik.

Dijital Ajans Çözüm Ortaklarımız

Brandaft Dijital Ajans
Dijital Pazarlama Blogu

dijital strateji, dijital strateji nedir, brandaft dijital ajans
Dijital Pazarlama
Brandaft Dijital Ajans

Dijital Strateji Nedir?

Dijital strateji, iş performansını iyileştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanır. Markanın ya da kuruluşun, teknoloji ile yeni rekabet fırsatları yaratmak için gideceği yönü ve bu değişiklikleri gerçekleştirmek için gereksinim duyduğu teknikleri dijital strateji belirler.

e posta pazarlama, e posta pazarlaması, e posta pazarlama araçları
Dijital Pazarlama
Brandaft Dijital Ajans

E posta pazarlama, E posta pazarlama araçları

Hemen hemen internetle tanıştığımız günlerden beri bilinen bir haberleşme aracı olan e posta günümüze gelene kadar sürekli gelişti. Dijital pazarlamanın bir kolu olmasının yanında bu gelişimiyle beraber reklam ve pazarlamanın içinde de kendini gösterdi. E posta pazarlama nedir, e posta pazarlama araçları nelerdir, e posta pazarlama nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını e posta pazarlama örnekleri ile destekleyerek bu yazımızda bulabilirsiniz.

HootSuite, HootSuite nedir, HootSuite fiyat, brandaft dijital ajans, sosyal medya yönetimi
Sosyal Medya
Brandaft Dijital Ajans

HootSuite nedir ve nasıl kullanılır?

Günlük ortalama 4-5 saatimizi sosyal medyada geçirdiğimiz düşünüldüğünde, sosyal medya stratejisi ve sosyal medya pazarlaması işletmeler için büyük önem taşıyor. Hedef kitlenizi yakından tanıyabileceğiniz ve sosyal medya hesap yönetimini gerçekleştireceğiniz HootSuite, bir çok sosyal medya profesyoneli ve kurumsal şirket tarafından tercih ediliyor.

dijital ajans hizmetleri, dijital ajans fiyatları, dijital ajans ne yapar, dijital medya ajansı
Dijital Pazarlama
Brandaft Dijital Ajans

Dijital Ajans Hizmetleri

Dijital dünyadaki marka bilirnirliğinizi, dijital pazarlama stratejileri ve itibar yönetimiyle hedef kitleye tanıtan kurumlara dijital ajans denir. Dijital Ajans hizmetleri, dijital dünyadaki hemen operasyondan sorumludur. Dijital reklamlar, web sitesi tasarım ve yazılım, arama motoru optimizasyonu gibi çalışmalarla dijital strateji oluşturulur ve hedef kitleye yönelik planlanır.

en sosyal medya yönetim araçları, en iyi sosyal medya yönetim aracı, sosyal medya ajansı, dijital ajans
Sosyal Medya
Brandaft Dijital Ajans

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Teknolojinin çağa hâkim olduğu bu yıllarda sosyal medya yönetim araçlarını kullanmayan sosyal medya ajansı yok denecek kadar azdır. Sosyal medya yönetim araçları ile kullanılan hesaplar zamandan tasarruf ettirir. Sosyal medya yönetim aracı sayesinde yapılması gereken işlerin yükünü en aza indirebilirsiniz.

sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesap yönetimi, sosyal medya yönetimi nedir, sosyal medya yönetimi nasıl yapılır, dijital ajans, sosyal medya ajansı
Sosyal Medya
Brandaft Dijital Ajans

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimini konu alan bu yazıda “Sosyal medya yönetimi nedir? Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır? Sosyal medya hesap yönetiminde nelere dikkat edilmelidir?” gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

dijital ajans nedir, dijital ajans nasıl seçilir, dijital ajans istanbul
Dijital Pazarlama
Brandaft Dijital Ajans

Dijital ajans nedir ve nasıl seçilir?

Bu yazımızda sizlere dijital ajans nedir ve dijital ajans nasıl seçilir sorularına yanıt vereceğiz. Bir başka tabiriyle dijital reklam ajansı olarakta anılan bu ajanslar, mobil uygulama, sosyal medya yönetimi, web tasarım ve yazılım, arama motoru optimizasyonu alanlarında hizmet verir.