seo çalışması, seo çalışmaları, dijital ajans, seo çalışması ücretleri

Seo Çalışması : Sık Sorulan Sorular

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Google sıralamasını yükseltmek artık çok kolay.

Web sitenizin Google sıralamasını yükseltecek dijital stratejiyi beraber tartışalım. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları için teklif alın.

Dilimize arama motoru optimizasyonu olarak geçen seo, bir web sitesinin organik trafik edinebilmesi için yapılan çalışmalara denir. Seo çalışmaları, seo uzmanları tarafından çeşitli araçlar kullanılarak yapılır. Çalışmalar sonrasında, üzerinde çalıştığınız anahtar kelimelerde daha iyi sıralamalar elde edersiniz

Seo çalışması, öncelikle web sitenizin durumunu ve ihtiyaçlarını analiz ederek dijital strateji dahilinde çeşitli adımlardan oluşur. Proje her ne olursa olsun çalışmalara, mevcuttt web sitesinin durumu analiz edilerek başlanır.

İlk olarak, diğer soruda da cevap verdiğimiz gibi web sitenizin genel durumu analiz edilir. Sektörünüz hakkında araştırma yapılarak, rakiplerinizin izlediği stratejiler belirlenir. Seo çalışmasının son aşamasında edinilen veriler ışığında çeşitli aksiyomlar alınır. İçerik üretmek ya da kırık sayfalara yönlendirme yapmak seo çalışması adımlarından bazılarıdır.

Google seo çalışmaları, sektörünüzün rekabet düzeyine ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Seo çalışması fiyatlarını öğrenmek için ücretsiz seo analizi yaptırabilir, hem web sitenizin durumuna dair bilgi alır hem de fiyat konusundaki belirsizliği gidermiş olursunuz.

İlgili İçerik : Google SEO Analizi

Seo çalışması, özel ilgi ve doğal süreç yönetimi gerektirir. Arama motorlarına yanıltmaya yönelik yapılan her hareket cezalandırılır. Bu nedenle kısa vadede sonuç veren BlackHat seo tekniklerindense, orta vadede kalıcı başarı sağlayan whitehat seo çalışması yapmayı tercih ediyoruz.

Seo çalışmalarında size destek olacak firmayı seçerken sabırlı ve dikkatli olmalısınız. SEO firmasının size göstereceği referans çalışmalar ve seo çalışması adımları firma seçiminde kararınızı etkileyen iki önemli faktör olmalıdır.

Nasıl çalıştığımızı görmek adına, seo danışmanlarımıza ulaşarak web site bilgilerinizi bize iletmeniz durumunda, projeniz hakkında kapsamlı raporlar elde edebilirsiniz. Danışmanlarımız, sektörünüze uygun bir dijital strateji kurgusuyla size dönüş yapacaktır.

Seo çalışmalarının ne kadar süreceği hakkında spesifik birşey söylemek yanlış olur. Seo çalışmaları daimi ve plan dahilinde yapıldığında başarılı sonuçlar verir.

Seo çalışmalarından sizi tatmin edecek sonuçları almanız 6 – 12 ay arasında sektöre bağlı olarak değişmektedir. Her sektörün farklı rekabet oranları olduğundan kesin bir sonuç söylemek doğru olmaz. Yeni web sitelerinin sonuç alması eski sonuçlara göre daha hızlı olabilir, zira Google yeni açılan web sitelerine pozitif ayrımcılık yapar.

Google’ın kendisi de dahil olmak üzere kimse size herhangi bir sıralama konusunda garanti veremez. Yapılacak çalışmaların doğruluğu, planlanmış olması ve sürekliliği başarıya ulaşmanızı sağlar.

Seo çalışması ücretleri sektör içindeki rekabete bağlı olarak değişir. Seo danışmanlarımızdan, web sitenizin durumu ve seo çalışmaası ücretleri hakkında ücretsiz bilgi alın.

İlgili İçerik : Ücretsiz SEO Analizi

Site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalarının tamamı, web sitesi seo çalışması olarak nitelendirilir.

WordPress web sitelerinizin durumunu inceleyerek çalışmalara başlanır. Web sitesinin ihtiyacı olan ve olmayan eklentiler belirlenerek silinir ya da temin edilir. Cache ayarları, site içi ve site dışı seo çalışmaları tamamlanarak seo çalışmaları sürdürülür.

Bknz. Yoast SEO, LiteSpeed Cache, Elementor, Schema Pro

İlgili İçerik : WordPress SEO Analizi

Evet, çalışmalardan edinilen bilgiler size periyodik olarak raporlar halinde sunulur. Duruma göre ayda 1 ya da 2 kez raporlama yapılır.

Site dışı SEO’nun web sitenizin arama motorlarında üst sırada yer alması konusundaki rolü çok büyüktür. Hatta site dışı SEO’nun, bir sitedeki başarılı bir çalışmanın yarısından fazlasını oluşturduğunu belirtmek gerekir. Backlink ve sosyal imleme çalışmaları site dışı  çalışmalara örnektir.

Site içi seo çalışması, anahtar kelime araştırması ve optimizasyonu, içerik üretimi ve optimizasyonu gibi site içiyle ilgili çalışmaları kapsar.

Seo ve Sem birlikte anılan yakın anlamlı kavramlardır. Seo, arama motoru optimizasyonuyken, sem, arama motoru pazarlaması anlamına gelir.

Seo çalışmaları, online görünürlüğünüzü arttırarak marka bilinirliğize ve gelirinize olumlu etki eder. Seo çalışmaları, yapılan aramalarda üst sıralarda listelenmenizi sağlayarak organik trafiğinizi arttırır.

Seo içeriği, site içi optimizasyon kurallarına göre düzenlenmiş ana odak anahtar kelimeye sahip web içerikleridir. Seo odaklı kaliteli içerikler üreterek arama motorlarında üst sıralarda listelenebilirsiniz.

Seo editörleri ya da seo makale yazarları, içerikleri arama motoru optimazsyonu çalışmalarına uygun olarak düzenleyen kişilerdir.

Yerel seo, lokasyon bilgilerine dayalı yapılan aramalarda üst sıralarda listelenmek için yapılan çalışmalardır. Yerel seo çalışmalarınızı, Google Benim İşletmem gibi yerel dizinlere kaydolarak güçlendirebilirsiniz.

Periyodik ve strateji dahilinde yapılacak profesyonel müdahaleler arama motoru sıralamalarınızı olumlu olarak etkiler. SEO stratejinizi geliştirmek için ücretsiz seo analizi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Teknik bir ifade ile açıklamak gerekirse, arama motorlarında görmüş olduğunuz reklamlar vasıtasıyla üst sıralarda görünmek hedefleyen bir dijital pazarlama yöntemi olarak görülebilir.

Kullanıcıların arama yapmak için yazdığı her kelimeye sorgu denir. Kullanıcılar herhangi bir şey için arama yapabilirler. Ve bu arama sorgularını yakalayabilmek için biz de anahtar kelime kullanırız.

Anahtar kelime, kullanıcıların spesifik olarak internette aradıkları kelimedir.

İlgili İçerik : Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Backlinkler, seo sürecinin en önemli kısımlarından biridir. Bir sitenin sizin web sitenizi önererek linkinizi vermesine backlink denir. Backlink kazanmanın çeşitli yöntemleri mevcuttur.
Kesinlikle ne olduğu belirsiz, garanti vaad eden backlink satıcılarından uzak durmalısınız. Kısa vadeli yarar sağladığı gibi, uzun vadede siteniz büyük zarar alabilir.

Google Analytics, Google tarafından sunulan ücretsiz bir web servisidir. Analytics kullanarak web sitenize gelen ziyaretçiler hakkında detaylı ve değerli bilgiler edinebilirsiniz.

Aynı şekilde Google’ın sunduğu bir diğer ücretsiz servis olan Search Console ile, web sitenizin seo durumuna alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

İlgili İçerik : Google Search Console Rehberi

Mobil uyumlu ve hızlı web siteleri

Kurumsal kimliğinize uygun, mobil uyumlu ve hızlı web siteleri 1499 TL + KDV ‘den başlayan fiyatlarla. Detaylı bilgi için formu doldur.

Bültenimize abone olarak içeriklerden ilk siz haberdar olun.

Yayınladığımız içeriklerden ilk siz haberdar olmak için e posta bültenimize abone olun.

Son eklenen yazılar