izmir seo ajansı

İzmir SEO Ajansı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Web sitelerini arama motorlarının belirlediği kriterlere göre optimize eden ve dijital pazarlama stratejisi dahilinde içerik üreterek organik trafiği arttırmaya çalışan firmalara seo ajansı adı verilir.  İzmir SEO ajansı olarak, hedef kitlenize göre bir içerik stratejisi belirliyor sağlanacak trafiğin ürün ya da hizmetinizle ilgilenecek kişilerden oluştuğundan emin oluyoruz.

İzmir SEO Ajansı 

Web sitenizi arama motorları nezdinde iyileştirmek için çalışmalarımızı birkaç farklı aşamaya bölüyoruz. İlerleyen başlıklarda İzmir SEO ajansı olarak, web sitenizin organik trafiğini arttırmaya yönelik yaptığımız çalışmaları inceleyeceğiz. 

Google sıralamasını yükseltmek artık çok kolay.

Web sitenizin Google sıralamasını yükseltecek dijital stratejiyi beraber tartışalım. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları için teklif alın.

Hedef Kitle Belirleme

Ürün ya da hizmetinizle ilgilenecek hedef kitleyi çeşitli araçlar yardımıyla bularak, bu kitlenin ilgisini çekecek türde bir içerik stratejisi oluşturuyoruz.  İnternet reklamcılığı ile ilgileniyorsanız, hedef kitle kelimesine aşina olmalısınız.

Doğru hedef kitleye yönelik hazırlanmış içerikler ( ya da başka bir senaryoda reklamlarınız olsun ) gelecek organik trafiği arttıracağı gibi dönüşüm alma oranlarınızı da olumlu katkılarda bulunacaktır. Müşterilerinizin hangi ortak özelliklere sahip olabileceğini belirlemeye çalışın.

İçerik Stratejisi ve İçerik Üretimi

Hedef kitlenizi belirledikten sonra bu kitleyi tanımaya ve onlar gibi düşünmeye zaman ayırmalısınız. Müşterilerinizin neleri merak edeceğini ya da görmek isteyeceğinizi planlayarak, ziyaretçilerin sitede kalma sürelerini uzatabilirsiniz. Özgün hazırlanmış, bilgilendirici içerikler birçok zaman ziyaretçilerinizin siteye geri dönmesine de katkıda bulunur.  Brandaft, İzmir SEO ajansı olarak, işinizle alakalı özgün metinleri SEO uyumlu olarak hazırlayabilir. 

Site analizi

Müşterilerinizi tanıyor ve artık onlarla nasıl iletişime geçeceğinizi biliyorsunuz. Sırada dijital pazarlama stratejinizi doğru şekilde uygulayabilmek adına ( varsa ) web sitenizin güncel durumunu incelemek isteyebilirsiniz. 

Web sitenizi analiz ederken yapacağınız araştırmaları ve gözlemleri 2 farklı şekilde yapmaya çalışın; teknik yeterlilikler ve içeriksel yeterlilik.

Teknik Analiz : Web sitenizin oluşturulmasında kullanılan teknolojiler incelenir. Bu teknolojilerin birbirleriyle olan uyumu araştırılır. Verdikleri katkı ve site performansınızı genel anlamda ne kadar etkilediği gibi ufak bir kar zarar hesabı yaparak atacağınız adımlara karar vermelisiniz. Semrush, Screamfrog, PageSpeed insights gibi araçlardan teknik SEO hakkında çeşitli verilere ulaşabilirsiniz. 

Brandaft İzmir SEO ajansı, web sitenizin performansını sizin için ücretsiz olarak ölçümleyebilir. Web sitenizin durumunu öğrenmek için Ücretsiz SEO analiz aracımızdan faydalanabilirsiniz. 

İçeriksel Analiz : Kitle belirlenirken çıkartılan odak anahtar kelimeler ve web sitenizin hangi anahtar kelimelerde sıralama aldığını kıyaslamalısınız.  Anahtar kelimelerdeki sıralama durumlarınızı Google Search Console adlı ücretsiz araçtan görebilirsiniz. Sıralaması kötü olan içeriklerinizi özgün kaliteli içeriklerle değiştirebilir ya da ziyaretçilerinizin gözünden inceleyerek hangi kısımları iyileştirmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Mevcut içeriklerin ve eklenmesi planlanan diğer içeriklerin birbirleri arasında linklemesinin ( internal linking ) de doğru şekilde yapılması gereklidir. Konular arasındaki hiyeararşi LSI modeliyle index alabilmek için önemlidir. 

Brandaft İzmir SEO ajansı, web sitenizin sıralamalarını kontrol edebilir. Sıralamalarınızı iyileştirmek için Ücretsiz SEO analiz aracımızdan faydalanabilirsiniz. 

Mobil uyumlu ve hızlı web siteleri

Kurumsal kimliğinize uygun, mobil uyumlu ve hızlı web siteleri 1499 TL + KDV ‘den başlayan fiyatlarla. Detaylı bilgi için formu doldur.

İzmir SEO Hizmetleri

On Page SEO 

Sayfa içi SEO teknikleri ile bir web sitesi sayfasının arama motorları kurallarına göre şekillendirilmelidir. Böylece internet kullanıcıları o sayfadaki içerikle ilgili bir arama yaptıklarında ilgili web sayfası sonuçların ilk sıralarında yer alır. Bu da web sitesinin görünürlüğünü arttırır. Sayfaya gelen ziyaretçilerin sayısı yükseldiği için müşteri dönüşümü daha çok olur.

Brandaft, İzmir SEO ajansı, on page ihtiyaçlarınıza göre çalışma ve eylem planı hazırlayabilir.  Çalışmaları hakkında merak ettiklerinizi sıkça sorulan sorular bölümümüzden kontrol edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Off Page SEO 

Site dışı SEO (Off Page SEO), web sitenizin dış kaynaklardan aldığı her türlü tavsiye ve referans bağlantıları (backlink) ile tanıtımlarını kapsar. Link oluşturulması, sosyal medya tanıtımları, site tanıtımları gibi web sitenize ait tüm çalışmalar ve backlink çalışmaları site dışı arama motoru optimizasyonunun kapsamına girmektedir.

Brandaft, İzmir SEO ajansı, off page ihtiyaçlarınıza göre çalışma ve eylem planı hazırlayabilir. Organik trafiğinizi arttırmak ve dijital pazarlama stratejisine sahip olmak için bize ulaşabilirsiniz. 

Brandaft, İzmir SEO Ajansı

Türkiye’nin en büyük üçüncü ili olan İzmir, 2020 kayıtlarına göre yaklaşık 4.3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Yoğun nüfusun yanında şehrin ülke ekonomisine olan katkısı düşünüldüğünde iş fırsatlarının bir o kadar fazla olduğu görülebilir. 

Web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak ve dijital stratejinizi belirlemek için ücretsiz bir toplantı talep edebilirsiniz.

Bültenimize abone olarak içeriklerden ilk siz haberdar olun.

Yayınladığımız içeriklerden ilk siz haberdar olmak için e posta bültenimize abone olun.

Son eklenen yazılar