Sosyal Medya Ajansı

Portföyünü genişletmek, bilinilirliğini artırmak ve markasını tanıtmak isteyen işletmelerin dijital ortamdaki varlıklarını yöneten şirketlere Sosyal Medya Ajansı adı verilir. Sosyal medya ajansları ulaşmak istediğiniz hedef kitleye göre reklam kampanyaları düzenleyerek markanızın sosyal medyada tanınmasına yardımcı olur.

sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal medya yönetiminden dijital pazarlama stratejilerinin belirlenmesine, arama motoru sıralamalarının yükseltilmesinden sosyal medya danışmanlığına, marka kimliğinin oluşturulmasından web sitelerinin tasarımına kadar birçok farklı konuda şirketlere yardımcı olan sosyal medya ajansı, geleneksel medyaya üstünlük kurarak markanızı en verimli yollarla üst seviyelere taşır. Sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar gibi sorulara verilecek en güzel cevap bu olabilir.

Brandaft Dijital Ajans olarak, web tasarımı, sosyal medya ve reklam yönetimi alanlarında uzman ekiplerimizle sosyal medya hesaplarınızın kalitesini güvence altına almak ve sosyal medya reklamlarınızın doğru kitlelere ulaştığından emin olmak adına çalışıyoruz. Sosyal medya reklam ajansı ya da dijital ajans olarak faaliyet gösteren firmamız hedef kitleye en kolay yolla ulaşılması için bilimsel tekniklere dayalı çalışmalar yürütür.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sosyal medya ajansı şirketlerin, küçük veya büyük işletmelerin, kişilerin ve medya fenomenlerinin dijital ortamlardaki bütün varlıklarını koordineli bir şekilde yöneten, pazarlama stratejilerini oluşturan ve işletmenin ihtiyaçlarına çözüm önerileri hazırlayan yeni nesil medya ajansıdır. İşletmelerin faaliyet gösterdiği alanlarda yayıncılık işlemlerini yürüten sosyal medya ajansları popüler içerikleri araştırarak ve analiz ederek bilinilirliğin olabilecek en iyi şekilde artırılmasını hedefler.

Hazırlanan içeriklerin takvimini oluşturmak, hangi saatlerde ne tarz içeriklerin paylaşılacağına karar vermek ve sosyal medya hesaplarının denetimini yürütmek dijital ajansların diğer görevleri arasındadır. İnternet ortamındaki profillerin oluşturulması, sosyal medya politikasının işletmenin bulunduğu sektöre uygun bir şekilde hazırlanması ve müşteri ilişkilerinin sürekliliği marka imajı açısından büyük önem taşımakta ve işletmeler bu nedenle sosyal medya ajanslarına ihtiyaç duymaktadır. sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar, sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı

Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Çağımızın gelişen ve hızla değişen teknolojisiyle geleneksel medya ajanslarının yerini sosyal medya ajansları almıştır. Dolayısıyla sektöre ve internet platformlarına yabancı olan insanların aklına “Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?” sorusu gelebilmektedir. Sosyal medya ajansları işletmelerin Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram gibi dijital mecralardaki hesaplarının yönetiminden sorumludur.

Sosyal ağlarda, Google Adwords hesaplarında ve diğer tanıtım mecralarında mevcut bütçeyle mümkün olan en fazla kişiye ve doğru hedef kitleye ulaşılmasını sağlayan ajanslar aynı zamanda bu ağlarda paylaşılacak ve ilgili sektördeki kitlenin ilgisini çekecek içeriklerin oluşturulmasını sağlar. Dijital ajansların işletmelere sağladığı bir başka fayda ise internet ortamındaki marka imajının korunmasıdır. Sosyal ağlardaki olumlu ve olumsuz yorumların anında tespit edilerek markanın aksiyon alması ve harekete geçmesi online itibar açısından önemli olmaktadır.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya reklam ajansı nedir, sosyal medya reklam ajansı ne yapar

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal ağlardaki hesapların yönetimi farklı disiplinlerin bir arada ve uyumlu bir şekilde çalışabilmesini gerektirmektedir. İşletmenin sosyal ortamlarda paylaşacağı içeriklerin dili, sektörle ilgisi, web sitesinin tasarımı, paylaşımlarda kullanılacak görsellerin seçimi, reklam bütçelerinin optimizasyonu, maliyetleri düşürmek ve verimi artırmak adına web aplikasyonlarının kullanımı, kısacası işletmenin internet ortamında aldığı nefesten attığı adıma kadar bütün faaliyetlerin tutarlı bir şekilde yürütülmesi kaliteli yönetim bir vizyonun şartlarını oluşturmaktadır. Kalitenin bir bütün olduğu anlayışıyla hareket eden Brandaft, markanıza değer katmak ve işletmenizi geniş kitlelere tanıtmak adına sosyal medya hesaplarınızın yönetimini titizlikle yürütmektedir.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Firmaların, dijital varlıklarını hedef kitleleriyle buluşturuyoruz. Facebook, Instagram, Linkedin gibi çok kullanılan sosyal medya ağlarında müşterilerinizle buluşun.

sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar

Sosyal Medya Reklam Ajansı

Sosyal medya reklamları belirlenen hedef kitleye ulaşmak adına dijital platformlarda ücretli kampanyaların yürütüldüğü online reklamlardır. Markayı tanıtmak, dijital trafiği yükseltmek veya satışları artırmak amacıyla çeşitli reklam kampanyaları düzenlenebilmektedir. Nitekim kampanyalar düzenlenirken dikkat edilmesi gereken birden fazla ayrıntı vardır. Kullanılan platformun işletmenin sektörüne uygunluğu, oluşturulan içeriğin tasarımı ve ilgi çekiciliği, belirlenen hedef kitlenin uygunluğu ve hatta reklamın paylaşıldığı saatler olmak üzere birçok detay reklamın kalitesini ve dolayısıyla karlılık oranlarını etkilemektedir.

Örneğin; B2B ( Şirketten şirkete ) iş modeline sahip bir işletmenin Twitter yerine Linkedn’de varlık göstermesi, hedef kitlenin gençlerden oluşması halinde daha renkli ve canlı tasarımlar kullanılması veya rekabetin yüksek olduğu kelimelerin ve saatlerin optimize edilmesi hem daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlayacak hem de satışlardaki verimliliği artıracaktır. Sosyal medya reklam ajansı ilgili düzenlemeleri gerçekleştirirek işletmelerin mevcut bütçelerinden en yüksek geri dönüşü almasını sağlamaktadır.

Çağımızın yeni medyası haline gelen dijital platformlarda hedef kitlenin ilgisini çekebilmek adına kaliteli ve özgün içerik oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Orjinal olmayan içerikleri kullanan firmalar zaman içinde müşterilerinin güvenini kaybetmekte ve dijital ortamdan silinmeye mahkum olmaktadırlar. Post adı verilen sosyal medya paylaşımlarının görsel tasarımları, içerik metninin hedef kitleye ve dil bilgisi kurallarına uygunluğu, hangi sıklıkla nasıl paylaşılacakları ve kullanılan platforma göre üslup seçimi sosyal medya içerik yönetiminin diğer incelikleri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Markaların veya işletmelerin online platformlarda potansiyel müşterilerine veya diğer firmalara karşı oluşturduğu algı “Online İtibar” olarak tanımlanmaktadır. Firma hakkındaki pozitif yorumların vurgulanması, mevcut veya potansiyel müşteri ve takipçi görüşlerinin dikkate alınması online itibarı artıran en önemli faktörlerden olmaktadır. Firmalar, marka hakkındaki olumsuz görüşleri değerlendirmeye alarak eksik yönlerini fark edebilmekte ve nasıl hareket edeceklerini belirleyebilmektedirler. “İtibarı elde etmek uzun seneler ister ama bir günde de kaybedilebilir.” sözünden hareketle kriz anlarını yönetmek ve hatta kriz çıkmadan gerekli aksiyonları almak marka imajını ve işletmeyi korumak açısından hayati önem taşımaktadır.

Dijital strateji, iş performansını iyileştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanır. Markanın ya da kuruluşun, teknoloji ile yeni rekabet fırsatları yaratmak için gideceği yönü ve bu değişiklikleri gerçekleştirmek için gereksinim duyduğu teknikleri dijital strateji belirler.

Rakip ve Rekabet Analizleri

Rakip analizi işletmelerin faaliyet gösterdiği alandaki mevcut rakiplerin ürün, satış ve pazarlama yöntemlerinin incelenerek duruma uygun bir strateji oluşturulmasıdır. Örneğin firmanın satış yaptığı ürün veya verdiği hizmet rakiplerine göre herhangi bir farklılık göstermiyor ve bütçesi rakiplerine göre çok daha düşük kalıyorsa o alanda faaliyet göstermek, işletmeler için zaman ve para kaybına neden olabilmektedir.

Sosyal medya reklamlarının rekabet fazla olduğu ürün veya kelimeler üzerinde yoğunlaştırılması maliyetleri artırmakta ve istenilen sonuçlara ulaşılamamasına sebebiyet vermektektedir.. Tüm bu nedenlerle işletmeler rakip ve rekabet analizlerini doğru ve gerçeğe en uygun şekilde yaparak riskleri en aza indirmelidir.
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar
sosyal medya ajansı, sosyal medya reklam ajansı, sosyal medya ajansı nedir, sosyal medya ajansı ne yapar

Raporlama

Sosyal medya hesaplarına yönelik yapılan bütün planlamalar, reklam düzenlemeleri ve içerik tasarımları istenildiği gibi gerçekleştirilse bile başarıya ulaşılıp ulaşılamadığını raporlar belirlemektedir. Sosyal medya hesaplarının analizi, verilerin işlenmesi ve analizler sonucunda oluşturulan raporlar işletmeye ve marka yöneticilerine neyin çalıştığını, neyin çalışmadığını, hangi bölgelerde işlem yapılmasını gerektiğini göstererek mevcut stratejinin doğru veya eksik kısımlarını göstermektedir. Analiz sonuçlarına göre hareket eden firmalar hangi içeriğin ve tutumun daha iyi performans gösterdiğini anlayarak başarıya kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.
Dijital stratejinizi oluşturalım.

Online bilinirliğinizi artıracak dijital stratejinizi birlikte ücretsiz oluşturalım.

seo stratejisi, brandaft dijital ajans

Blog