Sizi gülümsetecek unutulmaz eski reklamlar

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
eski reklamlar, eski Renault reklamları, eski araba reklamları, brandaft dijital ajans

Çok uzak değil, bundan sadece birkaç on yıl önce televizyon ve radyolar diğer araçlara göre çok yaygın kullanılırdı. Durum böyle olunca, firmalar televizyon reklamları vasıtasıyla hedef kitlelerine ulaşmaya çalışıyordu. Eski reklamlar denildiğinde hepimizin aklında canlanacak şeyler vardır. Hatta bazı tv reklamları birçoğumuz için çeşitli hatıralara sahip. Gördüğünüzde sizi gülümsetecek eski televizyon reklamlarını bu listemizde derledik.

Eski Reklamlar

Tv kanallarında, sevilen dizi takip edilirken araya giren reklam her zaman sinir bozucu olmuştur. Reklamın süresi uzadıkça duyduğumuz sinir bozukluğu da aynı oranda artardı. O dönemler, reklamın fiyatını genelde tv kanalının popülaritesi belirlerdi. Gelin vaktinde sinirlerinizi bozan aynı zamanda gördüğünüzde sizi gülümsetecek o reklamlara beraber göz atalım.

Eski Dalin Reklamları

Dönemin en büyük bebek şampuanı üreticilerinden olan Dalin eski reklamlarında genellikle çocuklara yer verirdi. O dönem çocuk olan hemen herkesin Dalin kullanmaya özendiğinden eminiz. Sevimli oyuncu kadrosuyla Dalin, en çok aranan eski şampuan reklamlarından bir tanesi.

Eski Araba Reklamları

İnternet kullanıcıları tarafından oldukça fazla aranan eski araba reklamları tv reklam tarihinin hemen hemen en çok ilgi gösterilen reklam çeşitlerinden bir tanesi olmuştur.

Eski Renault Reklamları

Eski araba reklamları kategorisinin en popülerinin eski renault reklamları olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemize oldukça yaygın kullanılan Fransız otomobil markası Renault’un 1970 ve 2000 yılları arasında yayınladığı reklamları derledik. 

Jet-pa Proton Reklamları

Dönemin hızlı “girişimcisi” Jet Fadıl tarafından ülkemizde satışa sunulan Proton marka araçlar belki Jed Fadıl’ın ününden belki de dikkat çekiciliğinden daima hatırlanan eski araba reklamlarından bir tanesi.


Eski Peugeot Reklamları

Rakibi Renault gibi Fransız otomobil üretici Peugeot 2000’li yılların en popüler araba reklamlarından bir tanesini bizlere tanıtmıştı.

Pek nostaljik olmasa da; Van Damme Volvo reklam filmi

Holywood yıldızı Van Damme’ın rol aldığı, popüler parça Enya – Only Time ile iyice sansasyonel hale gelen fizik kurallarına aykırı bu reklam sosyal medya kanallarında oldukça çok paylaşılmıştı…

Hatta bu reklam o kadar sevilmişti ki kendisi kadar parodileri de çok konuşulmuştu…

Eski Doritos Reklamları

Cem Yılmaz’ın unutulmaz tiplemeleriyle 2000’li yılların unutulmaz reklamları arasında Doritos reklamları da yer alıyor.

Cem Yılmaz Eski Reklamları

Cem Yılmaz’dan söz edip o yıllara damgasını vurmuş diğer nostaljik televizyon reklamlarından söz etmemek olmaz.

Telsim o yıllarda Cem Yılmaz’ın yanı sıra dönemin diğer ünlü isimlerine de reklamlarında çok yer vermişti.

Eski Telsim Reklamları

Star TV’nin sahibi genç iş adamı Cem Uzan’ın iletişim sektöründeki girişimi Telsim 2000’li yıllarda birçok unutulmaz reklam yayınlamıştı.

Yılmaz Erdoğan;

Fatih Terim;

Turkcell’in Eski Reklamları

Rakibi Telsim gibi Turkcell de o dönem pek çok unutulmaz reklamla tv kanallarında dizilerimizi bölmüştü.

Eski Cep Telefonu Reklamları

2000’li yılların en çok kullanılan cep telefonu markası Nokia da orjinal reklam filmlerine sahipti. Hangimiz antensiz telefonlarımızla snake oynarken hava atmadık ki?

Arko Krem Eski Reklamları

Yine çok bilinen markalardan biri olan Arko pek çok unutulmaz reklam filmi yayınlamıştı.

Ülker Eski Reklamları

Ülkemizin en büyük gıda üreticilerinden Ülker dilimize tekerleme gibi takılan pek çok popüler reklam filmiyle popüler hale gelmişti.

Unutulmaz Mazhar Alanson Shop&Miles Reklamı

2000’li yılların bir diğer sevilen ismi Mazhar Alanson Shop&Miles’ın o keyifli müziğe sahip reklam filmi yüzü olmuştu.

Eski Cola Turka Reklamı

Yerli girişimimiz, gözümüzün nuru Cola Turka o dönem her ne kadar popülarite yakalasa da reklamları kadar unutulmaz olamadı.

Yeni Nesil Reklamcılık : Dijital Reklamlar

İnternet ve sosyal medya kullanımının artmasıyla, dijital dünya viral reklamların kuluçka merkezi haline geldi. Birkaç sene önce televizyon kanallarına büyük rakamlar ödeyerek reklam yayınlatan firmalar günümüzde sosyal medya kanalları kullanarak pazarlama çalışmalarını sürdürüyor.

Yaygın kullanılan internet ayrıca her boyutta işletmeye, kendi segmentleri arasında eşit şartlarda rekabet edebilme şansı getirdi. 21. Yüzyıl dünyasında işletmeler  ticari faaliyetlerini sürdürülür kılmak adına sosyal medya ve diğer çeşit dijital reklamlara ihtiyaç duyuyor. Hatta arama motoru Google da modern ve reklam araçlarından bir tanesidir.

Dijital pazarlama stratejisi oluşturmakta güçlük mü çekiyorsun? Sorun değil; Brandaft, dijital ihtiyaçlarınızı karşılayacak her donanıma sahip.

Bülten abone olarak içeriklerden ilk siz haberdar olun.

Yayınladığımız içeriklerden ilk siz haberdar olmak için e posta bültenimize abone olun.

Son eklenen yazılar

Web projeniz için teklif alın.

Arama trafiğinizi ve dönüş oranlarınızı artıralım.

Teklif almak için formu eksiksiz doldurun. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapacağız.

Ücretsiz SEO Analiz
Bilgi Formu

Ücretsiz SEO analiz raporunuzun hazırlanabilmesi için aşağıdaki bilgileri lütfen eksiksiz girin. Raporunuz üç gün içinde belirtilen mail adresine iletilecektir.