Dijital ajans nedir ve nasıl seçilir?

dijital ajans nedir, dijital ajans nasıl seçilir, dijital ajans istanbul
Bu yazımızda sizlere dijital ajans nedir ve dijital ajans nasıl seçilir sorularına yanıt vereceğiz. Bir başka tabiriyle dijital reklam ajansı olarakta anılan bu ajanslar, mobil uygulama, sosyal medya yönetimi, web tasarım ve yazılım, arama motoru optimizasyonu alanlarında hizmet verir.
Paylaşmak Önemsemektir!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Bu yazımızda sizlere dijital ajans nedir ve dijital ajans nasıl seçilir sorularına yanıt vereceğiz. Bir başka tabiriyle dijital reklam ajansı olarakta anılan bu ajanslar, mobil uygulama, sosyal medya yönetimi, web tasarım ve yazılım, arama motoru optimizasyonu alanlarında hizmet verir.

Dijital ajans nedir?

Dijital ajans nedir sorusunun cevabı aslında kendi içinde saklıdır. Geleneksel ajanslardan farklı olarak, dijital medya alanlarında pazarlama faaliyetleri gösterilir. Hedef kitlenin hangi sosyal medya kanalında olduğunu tespit eder. Web sitenizin içeriklerini denetler, tasarımsal ve yazılımsal hataları giderir. Web sitenizin arama motoru optimizasyonu çalışmalarını yürütür.

Marka bilinirliğinizi arttıracak dijital pazarlama stratejilerini kurgular. Arama motoru optimizasyonu, tasarım ve yazılım ekibi koordineli çalışarak firmanızı hedef kitleye hazırlar. Reklam ajanslarından farklı olarak, yazılım ve arama motoru optimizasyonu ekiplerine sahiptir.

Dijital reklam ajansları, projenin sadece reklam kısmıyla ilgilenirken, dijital ajans tasarım, yazılım gibi süreçleri de ayrıca yürütür. 

Dijital ajans nasıl seçilir?

Dijital ajans seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli şart vardır. İlki kendini dijital pazarlama ajansıyız diyerek tanıtan ajansın kendi kimliği, yani web sitesi, varsa mobil uygulama ya da sosyal medya hesapları. Bir diğeri ise referans olarak gösterdiği projelerdir.

Yapılan çalışmalara göre, birçok dijital ajansın web sitesi halen mobil uyumlu olarak çalışmıyor. Mobil uyumluluk, kullanıcı deneyiminin ilk şartı iken bu ilkeye uymayan bir firmanın dijital ajans olarak isimlendirilmesi doğru olmaz.

Düşündüğünüz ajanslara görüşmeye giderken mutlaka yapılan müşteri çalışmalarını inceleyin.  Müşteri projeleri size ajansın çalışma sistemi ve tarzı hakkında bilgi verecektir. SEO danışmanlığı hizmeti düşünüyorsanız mutlaka düşündüğünüz ajansın arama motorlarındaki durumuna göz atın. Bunun için birkaç basit arama yeterli olacaktır.

Dijital ajans, dijital ajans istanbul gibi kelimelerde eğer herhangi bir görünürlüğü yoksa bu firmadan seo danışmanlığı almanın da aynı şekilde pek bir anlamı olmayacaktır.

Geleneksel reklam ajansları yerini dijital ajanslara bırakıyor!

Geleneksel reklam ajansları, dijital dünyanın hızına ayak uyduramadığından verdikleri hizmetlerin kapsamları da kısıtlı kaldı. Dijital devrim sonrasında hemen her işimizi internet üzerinden hallederken, pazarlama faaliyetlerinizi de dijital dünyaya taşımayı unutmamalısınız.

Sosyal medya, web sitesi gibi araçlar hem lokal bilinirliğin ötesine geçmenizi sağlar hem de gelirinize de olumlu yönde katkı sağlar. İşlek bir caddede ofis ya da dükkan sahibi olmakla internetin en işlek caddelerinde web sitesi ya da sosyal medya hesabınızın olması arasında hiçbir fark yoktur.

dijital ajans nedir, dijital ajans nasıl seçilir, dijital ajans istanbul

Brandaft Dijital Ajans

Brandaft, marka bilinirliğinizi ve gelirinizi, yürüttüğü dijital pazarlama, seo, web tasarım ve yazılım faaliyetleriyle arttırmayı hedefleyen bir dijital ajanstır. 

Kullanıcı deneyimi felsefesiyle projeler yürütüyor ve geliştiriyoruz. Bizim için estetik kadar fonksiyonellik ve bilinirliğin de önemi var. Sahip olduğumuz tüm birimler birbirleriyle koordineli çalışarak her alanda en doğruya ulaşmak için çabalar.

Brandaft çalıştığı her alanda profesyonel hizmet verir.

  • Dijital pazarlama ajansı faaliyetleriyle dijital stratejinizi belirliyor hedef kitleniz ve sizi doğru ortamlarda buluşturuyoruz.
  • Kullanıcı deneyimi ilkelerine göre web tasarım ve yazılım projeleri gerçekleştiriyoruz.
  • SEO danışmanlığı çalışmalarımızla web sitenizin organik trafiğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. 
  • Sosyal medya yönetimi ve reklamları konusunda çalışmalar yaparak, markanızın sosyal medyadaki yüzü oluyoruz.
  • Google Adwords yönetimini gerçekleştiriyoruz. Dönüşüm oranlarını artırarak, düşük bütçe ile yüksek gelir elde etmenizi hedefliyoruz.
  • İçerik pazarlamanızı, arama motoru optimizasyonu çalışmalarımızla destekliyoruz. İçeriklerinizi ön plana çıkararak organik trafiğinizi arttırıyoruz.
  • Kurumsal kimliğinizi tam anlamıyla yansıtan, WordPress web siteleri kuruyoruz.
  • Kullandığımız seo araçları ile yaptığımız işin kalitesini arttırıyoruz.
  • Değişen dünyanın tüm dinamiklerini takip ederek dijital sektörde lokomotif olmayı hedefliyoruz.

Dijital Ajans İstanbul

Brandaft dijital ajans istanbul şehrinde faaliyet gösteriyor. Ancak dijital dünyanın bir parçası olarak, bize dünyanın her yerinden ulaşmak mümkün. Size her zaman birkaç tık ötede olduğumuzu söylemek isteriz.

Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ya da sol alttaki pop uptan iletişim bilgilerinizi bize gönderebilirsiniz. Dijital danışmanlarımız en kısa sürede size dönecektir.

Dijital ajans nasıl seçilir ve dijital ajans nedir sorularını sizler için cevaplamaya çalıştık. Dijital dünyaya dair merak ettiğiniz her şeyi bize sormaktan ve yazılarımızı paylaşmaktan çekinmeyin! Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Brandaft Dijital Ajans
Brandaft Dijital Ajans

Blogumuzdan haberdar olun!

haber bültenimize kaydolarak yeni içeriklerimizden haberdar olun.
Daha fazlasını keşfet.
seo ajansı, istanbul seo ajansı, ankara seo ajansı, bursa seo ajansı, izmir seo ajansı
SEO

SEO Ajansı Tercihinizi Doğru Yapın!

SEO Ajansı, web sitelerinin organik trafiğini ve dönüşüm oranını artırmak üzere çalışmalar yapan firmalardır. Size özel kurgulanmış bir dijital strateji kapsamında, arama motoru optimizasyonu çalışmalarınız Brandaft Dijital Ajans tarafından profesyonelce yürütülür. Marka bilinirliğini artırmak ve doğru hedef kitleye ulaşmanızda arama motoru optimizasyonu çalışmalarının rolü oldukça önemlidir.

Bizimle iletişime geçin.