Dijital Ajans Hizmetleri

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
dijital ajans hizmetleri, dijital ajans fiyatları, dijital ajans ne yapar, dijital medya ajansı

Dijital Medya Ajans Nedir?

Dijital dünyadaki marka bilirnirliğinizi, dijital pazarlama stratejileri ve itibar yönetimiyle hedef kitleye tanıtan kurumlara dijital ajans denir. Dijital Ajans hizmetleri, dijital dünyadaki hemen operasyondan sorumludur. Dijital reklamlar, web sitesi tasarım ve yazılım, arama motoru optimizasyonu gibi çalışmalarla dijital strateji oluşturulur ve  hedef kitleye yönelik planlanır.

Dijital Ajans Ne Yapar?

Reklam ajanslarının aksine sadece reklam süreçleriyle değil, pazarlama stratejiniz dahilinde tüm operasyonlar dijital ajansın görevleri arasındadır. Hedef kitleyle temas ettiğiniz hemen her dijital operasyon ( web sitesi, sosyal medya hesabı vb. ) ve dijital pazarlamada kullanacağınız stratejiler  ( online kriz yönetimi, satış stratejileri, kitleye yönelik içerikler ) dijital ajans sorumluluğundadır. Dijital ajans ne yapar sorusunun cevabını ilerleyen bölümlerimizde çok daha detaylı olarak ele alacağız.

Dijital Ajans Hizmetleri

Buna göre Brandaft Dijital Ajans olarak;

 • Web tasarım : Kullanıcı deneyimi gün geçtikçe çok daha önemli bir hal alıyor. İyi tasarlanmış ve güzel bir kullanıcı deneyimi sunan web siteleri yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir. Web tasarım en temel dijital ajans hizmetleri sırasında başta gelir.
 • Web yazılım : Tasarım kadar önemli olan bir diğer konu da web yazılımdır. Kullanım kolaylığı ve yüksek performanslı bir sistem yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmanızı sağlar. 
 • Dijital pazarlama danışmanlığı : Dijital strateji belirlenerek periyodik hedefler konulur. Bir sonraki adımda ne olacağı ve ne yapılacağı kurgusal olarak hazırlanmalıdır. Dijital pazarlama danışmanlığı, arama motoru optimizasyonu ve reklam süreçlerinizi dijital strateji dahilinde yönetir.
 • Google adwords : Arama motoru reklamları ile marka bilinirliğiniz ve dönüşüm oranlarınız arttılır.  Dijital ajans hizmetleri, tüm arama motoru reklamlarınızı yürütmekle sorumludur.
 • Sosyal medya yönetimi ve pazarlaması : Hedef kitleyle organik bağınızın olduğu sosyal medya mecraları, sizin gözünüz ve kulağınız olmalı. Kullanıcı talepleri ve trendleri yakından takip ederek, kurumsal iletişim sosyal medya kanalları üzerinden sağlanmalıdır.

gibi çalışmaları yürütüyor, marka bilinirliğinizi geliştirecek strateji ve operasyonlara ağırlık veriyoruz. Ofisimiz İstanbul’da olsa da Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden müşteri ve çalışan portföyüne sahibiz. 

Dijital reklam ajanslarından farkı nedir?

Yazının başında da bahsedildiği gibi, geleneksel ajanslar  tamamen reklam ve pazarlama faaliyetleri üzerine hizmet verir. Dijital ajansların, dijital reklam ajanslarına göre en büyük avantajı internet dünyasında ihtiyacınız olan hemen herşeyi, marka bilinirliğinizi ön planda tutarak sağlamasıdır.

Dijital Ajans Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi rekabetin olduğu her yerde farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkün. Kullanılan araçların maliyeti, harcanan mesai gibi etmenler fiyatlandırmarmada önemli rol oynar. Dijital ajans fiyatları şehirlere göre değişiklik gösterebilir. Eskişehir dijital ajans, ankara dijital ajans ya da istanbul dijital ajansın vereceği fiyat teklifleri lokasyona bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Çalışmayı düşündüğünüz ajansın müşterlerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Referanslar bir ajansın ne kadar iş yapar kapasitesi olduğuna dair ip uçlarına sahiptir. Hizmet dijital olsa da somut bir takım örnekler dijital ajans fiyatları araştırmanıza yardımcı olabilir.

Brandaft Dijital Ajans Hizmetleri olarak biz ne yapıyoruz?

Brandaft dijital ajans hizmetleri, firmanızın dijital medyadaki bütün operasyonlarını bilimsel teknik ve verilere dayandırarak yürütür. Kullandığımız çeşitli dijital pazarlama araçlarıyla, hedef kitleye yönelik verilerinizi sezgisel olarak değil kanıtlanabilir şekillerde işliyor ve dijital stratejiye dahil ediyoruz.

Dijital Pazarlama Çözüm Ortaklarımız

 • Semrush : Arama motoru optimizasyonu ve dijital reklamlarda yardımını almayı en sevdiğimiz araç. Doğrudan google arama motorundan sağladığı güvenilir veriler ve site sağlığına yönelik önerileriyle vazgeçilmezlerinden biri.
 • Ahrefs : Özellikle backlink stratejinizi belirlerken yardımını aldığımız Ahrefs, edindiğimiz hemen bütün başarılarımızda doğrudan pay sahibi.
 • GTMetrix : Yüksek performanslı web siteleri doğru bir seo stratejisiyle harika işler çıkarabilir. Yayına aldığımız yüksek performanslı web sitelerini tasarlarken GTMetrix en büyük yardımcılarımızdan biri oldu.
 • Pingdom : Tıpkı GTMetrix gibi site performanslarını yükseltmek için Pingdom kullanmayı seviyoruz. Pingdom hangi aşamalarda hata yaptığımızı bulmamızda yardımcı oluyor.
 • Buffer : Sosyal medya yönetimi tıpkı çocuk bakımı gibi ilgi isteyen bir iştir. Buffer, sosyal medya paylaşımlarınızı düzenlememiz ve zamanlamamız konusunda yardımcı oluyor. Ayrıca sunduğu çeşitli veriler yürüteceğimiz kampanyalarda bizlere fikir veriyor.
 • Ubbersuggest : ABD’de internet dünyasının en yetenekli pazarlamacısı olarak seçilen Neil Pattel’ın yayınladığı bu araç anahtar kelime araştırmalarını yapmamızda yardımcı oluyor. 

Dijital Ajans mı arıyorsunuz?

Dijital dünyada ihtiyacınız olan her hizmeti sağlayacak, Brandaft Dijital Ajans ekibiyle iletişime geçin. Uzmanlarımızdan dijital ajans hizmetleri ve dijital ajans sözleşmesi hakkında ücretsiz bilgi alın.

Bülten abone olarak içeriklerden ilk siz haberdar olun.

Yayınladığımız içeriklerden ilk siz haberdar olmak için e posta bültenimize abone olun.

Son eklenen yazılar

Web projeniz için teklif alın.

Arama trafiğinizi ve dönüş oranlarınızı artıralım.

Teklif almak için formu eksiksiz doldurun. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapacağız.

Ücretsiz SEO Analiz
Bilgi Formu

Ücretsiz SEO analiz raporunuzun hazırlanabilmesi için aşağıdaki bilgileri lütfen eksiksiz girin. Raporunuz üç gün içinde belirtilen mail adresine iletilecektir.